Yabancı Dizi Siteleri Yine Engellendi, İşte Alternatifler

Merhaba;

Yakın zamanda bir çok kişinin sürekli takip ettiği ve kaliteli yabancı dizi izleme sitelerinin yasaklanmasıyla alternatiflere yönelmiştik. Hatta bu konuda alternatif dizi izleme sitelerinin bazılarını tanıtmıştım bir yazıda. Dün farkına vardım tekrardan yasaklamalar yapılmış ve bazı kaliteli sitelere erişim yasağı konuldu. VPN ve DNS yöntemleri ile bu engellemeleri aşabilsek de ben sizler için yeni bir araştırma yaptım ve bu yöntemleri kullanmadan alternatif olarak hangi sayfaları kullanabilirizi araştırdım.

1 – Dizimag.Co

dizimagco

Sayfa kendi videolarını kendisi yüklüyor. Başka dizi sitelerinin videolarını kullanmıyor. En azından bir kaç dizinin videosuna baktığımda bunu farkettim. Eski Dizimag sitesinin devamı mıdır yoksa başkalarının bu ismi yaşatma girişimi midir bilemedim ama dizi izlerken kalite arayanlar için uğranacak sitelerden biri olduğu kesin. Mobil sayfa uygunluğu da bulunan site artı puanı hak ediyor.
Dizimag.Co Sitesine Ulaşmak için Tıklayın

2 – Dizigold

dizigoldnet

Kaliteli olduğu belli olan bir site. Şu siteyi bu siteyi tavsiye ederim diyemem. Yazıda tanıtımını yaptığım siteleri ilk defa kullanıyorum ama bu site bir kaç adım önde. DiziGold sayfası kendi çevirmenlerine sahip ve kendi videolarını kendisi yüklüyor. Yalnız bu yazıyı yazdığım sıralar Video yükleme sitelerinden VK Video bazı dizilerin bölüm videolarını silmiş. Alternatif linklere yönlendiriyor site. Ayrıca mobil sayfa uygunluğu sayesinde hem telefondan hem de bilgisayardan online dizi izleyenlerin uğrak adresi olacaktır. Tahminimce yeni bir engelleme furyasında da başı çekecek sitelerden biri gibi de duruyor. Tek dezavantajı sanki dizilerde ses biraz kısık geliyor.
DiziGold.Net Sitesine Ulaşmak için Tıklayın

3 – OnlineDizi.Co

onlinedizi.co

Kaliteli bir hizmet sunmak için güzel emek vermiş ama tasarım konusunda bana göre sınıfta kalabilecek düzeyde bir sayfa. Videoları kendileri upload ediyorlar, kendi çevirmenleri mevcut. Takip ettiğim dizilerden iki tanesi olan Person of Interest ile iZombie dizilerini diğer tanıttığım sayfalarda denedim gibi bu sayfada da denedim ve benden tam not aldı. Mobil sayfa uygulunluğu ile kullanıcıları kendine çekme konusunda artı puan alan sayfa tasarımına biraz daha dikkat etmeli.
OnlineDizi.Co Sitesine Ulaşmak için Tıklayın

4 – DiziPub.Com

onlinedizi.co

Daha önceki dizi siteleri ile ilgili yazımda bahsettiğim bir site. Şansları varmış engellemeye maruz kalmamış. Temmuz 2014’de ki yazımdan bugüne bayağı kendini geliştiren site kalitesi ile dikkatleri çekiyor. Düzenli bir tasarıma sahip olan site reklam çöplüğünden kurtardığı için de artı bir puanı hak ediyor. Kendi çevirmenlerine sahip ve başka sitelerin videolarını kullanmamaları bana göre avantaj. Mobil uyumluluğu ile de tam not aldı benden. Uğrak dizi izleme sitelerinizden biri olacağı kesin olan site yeni bir engelleme furyasında başı çekecek gibi görünüyor.
DiziPub.Com Sitesine Ulaşmak için Tıklayın

5 – SezonlukDizi.Com

sezonlukdizi

Düzeni olsun, kullanıcı arayüzü bir yapısı olsun, kalitesi ile olsun direk dikkat çekiyor. Dizileri 1080p olarak sunan ender sitelerden biri. Reklam konusunda diğer siteler gibi kullanıcı sıkmayan, hatta arkaplana eklenen reklamı sağ alt köşede ” Reklamı Kapat ” butonu ile kaldırabilmenize olanak sağlıyor. Kendilerine has bir playerleri var sanırım. Aynı anda ister Türkçe altyazı ister İngilizce altyazı ile izleyebilirsiniz dizinizi. Dezavantajı yok mu var elbette. Mobil uyumluluğu yok maalesef. Kısa zamanda bu özelliği de sayfalarına getirirlerse tadından yenmez vallahi 🙂 Sayfa yeni bir engelleme furyasında sanırım en üstte yer alacak sitelerden.
SezonlukDizi.Com Sitesine Ulaşmak için Tıklayın

Umarım size yardımcı olabilmişimdir. Listeyi daha da fazla uzatırdım ama işinizi görebileceğine inandığım ve kaliteli siteler bunlar. Engelleme furyası bu sayfaları da vurursa yine böyle bir yazı ile karşınıza çıkacağım.

İyi Seyirler…

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap