Windows Oturumunuz TEMP Olarak mı Açılıyor ?

Windows profiliniz TEMP olarak açılıyor ve içindeki tüm dosyalar bilgiler oturumu her kapatışınızda yok oluyorsa sorununuzun çözümü için aşağıdakileri uygulayın.

Önce Local‘de Administrator kullanıcısı ya da tam yetkisi olan bir user ile oturumunuzu açın. Sonra Başlat-Çalıştır‘a regedit yazın ve enter‘a basın. Baştan söyleyeyim regedit‘de anlatacağım şeyler dışında hiçbir şey yapmayın zira bilgisayarınızın işletim sistemine zarar verebilirsiniz. Regedit penceresi açılınca soldaki menülerden HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList açın. ProfileList‘e tıkladığınızda hemen altında ki seçeneklerde ” .bak ” uzantılı dosya sizin gerçek profilinizin dosyasıdır. Aynı isimde uzantısında .bak olmayan ise TEMP klasörünün ta kendisidir. Buna sağ tıklayın silin. bak uzantılı dosyanızın da uzantısında ki .bak’ı silin bu şekilde kaydedin. Regedit’i kapatın ve oturumu açılmayan kullanıcı ile oturumunuzu tekrar açabilirsiniz.

Bir kaç defa başıma geldi ve bu çözüm yolu ile işimi hallettim. İstedim ki bu problemle karşılaşanlar çok fazla sıkıntı çekmeden sorunlarunu halletsinler…

İyi çalışmalar…

3 yorum yapılmış. Sende yorum yap!

  1. Emir 22 Nisan 2013
  2. Orhan 22 Nisan 2013
    • Faruki 22 Nisan 2013

Yorum yap