Windows 10 Klasik Fotoğraf Görüntüleyicisi

Merhaba,

Benim gibi alıştığı şeyleri pek terk etmek istemeyen kişilerdenseniz işte size windows 10‘da Klasik Fotoğraf Görüntüleyicisini nasıl varsayılan uygulama yapacağınızı anlatacağım.

Daha önce klasik başlat menüsünün hasretiyle yanan Windows’un yeni işletim sistemi kullanıcıları için burada ki yazıda çözümü anlatmıştım. Şimdi ise bana göre kullanımı daha güzel olan ve benim gibi düşünen arkadaşlara yöntemi anlatacağım. Aşağıda ki kodu bir metin belgesine kopyalayın:

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Photo Viewer\Capabilities\FileAssociations]
".tif"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".tiff"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".png"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".bmp"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".jpeg"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".jpg"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".ico"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

kaydederken de isterseniz FotoGoruntuleyici.reg isterseniz viewer.reg olarak kaydedin, size kalmış. Yalnız ne yazarsanız yazın sonuna .reg uzantısını eklemeyi unutmayın. Yok ben uğraşamam hazır yapılmışı yok mu diyen varsa onları da düşündüm 🙂 Buraya tıklayarak hazır registry dosyası halini indirebilirsiniz. İndirdikten sonra çift tıklayarak çalıştırın ve Windows Registry‘e kaydedin. Şimdi ise en kolay aşamaya geldi. Herhangi bir fotoğrafın üzerinde sağ tıklayıp ” Birlikte Aç ” a tıklayın ardından ” Başka bir uygulama seç ” e tıklayın.

birlikteac

Daha sonra listede bizim kaydedip çalıştırdığımız uygulama olan ” Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi ” ni seçip Tamam butonunun üstünde ki varsayılan uygulama olarak seçmemiz için kutucuğu işaretleyip ” Tamam ” a tıklayın. Artık klasik fotoğraf görüntüleyicisi aktif durumda 🙂

fotoprogsec

Bir derdinize daha derman olma çabamı daha son buldururken başka bir yazıda görüşmek üzere 🙂
İyi Günler 🙂

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap