Film Kritik : Who Am I – Hiç Bir Sistem Güvenli Değil

Merhaba;

Bayağı bir süredir film tavsiyesinde bulunmadım size, bu hafta izlediğim 5-6 filmin tanıtımını yapacağım yazılar paylaşacağım. Bu yazı bunlardan ilki.

D9iXVcj

2014 Alman yapımı olan ” Who Am I – Kein System ist sicher ” filmi Hackerliği konu almış. Birazda mesleki merakla filmi bir şekilde temin ettim ve izledim. Türkçe dublaj halini bulamadım, Almanca dil ve Türkçe altyazı ile izledim filmi.

Filme gelecek olursak. Başrolde ki arkadaş sistemlere girme konusunda uzman biri. Bir arkadaşı için üniversitenin sistemlerini hackler ve yakalanır. Kendisine kamu hizmeti görevi verilir. Bu görev esnasında biriyle tanışır ve filmin hikâyesi bu şekilde başlar. Film kendisinden bir dakika bile ayırmayan, kendisine bağlayan bir yapım olmuş. Sıkılmadan izleyebileceğiniz adrenalini, aksiyonu bol bir film. Kurgu + Senaryo + oyunculuk + müzik 10 üzerinden 10 puanı hak ediyor.

who-im-em

Film hakkında fazla bilgi veremiyorum çünkü spoiler‘e girer diye endişe ediyorum, olur da bu yazıdan sonra meraklanıp filmi izlemek isteyen olursa diye. Belki daha önce Hollywood ya da Bollywood filmlerinden başka ülke sinemalarına bakmamışsınızdır. Belki Alman sinemasına önyargılısınızdır ama bu filmi denemenizde yarar var. Arşivinizde üst sıraları alacak bir film benden söylemesi. Aşağıya da fragmanını ve Filmden bir Soundtrack‘ın Youtube linkini ekliyorum.

İyi Seyirler…

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap