WhatsApp’da Artık Gönderdiğiniz Mesajı Silebilirsiniz

Merhaba,

Bir çok insanın en çok sorun yaşadığı hatta o sorunların sonuçlarının çok ciddi sonuçlar çıkardığı bir duruma Whatsapp el atmış bulunuyor. Ne mi o sorun, göndermemeniz gereken bir mesajı karşı taraf okumadan silebiliyorsunuz artık. Aslında artık dediğime bakmayın yeni güncelleme ile yayınlanacak bu özellik bir çok insanın gönlüne su serpti.

Whatsapp kendi resmi sitesinde SSS bölümünde anlık olarak ” Geri Alma ” özelliğinin bilgisini yayınlayıp daha sonra yayından kaldırdı. Peki bu özelliği nasıl kullanabilirsiniz ve detayı nedir ona bakalım isterseniz.

whatsapp-guncelleme

Öncelikle bu özelliği sunarken WhatsApp 5 dakika şartı koymuş. Gönderdiğiniz mesajı geri almak için mesajı gönderdikten 5 dk içerisinde geri çağırabilirsiniz. Kuzenim yazmış demeden önce sadece 5 dakikanız var 🙂 Yoksa işiniz kişisel becerinize kalmış 🙂

iPhone ve Windows Phone kullanıcısı iseniz tek yapması gereken, göndermekten vazgeçtiğiniz mesajın üzerine uzun basıp ” Geri Al ” seçeneğine tıklamak.

Android kullanıcısı iseniz WhatsApp’tan gönderdiğiniz mesajı geri almak için tek yapmanız gereken, mesaja basılı tutup sonrasında ” Menü” tuşuna tıklayarak, ” Geri Al ” seçeneğini seçip mesajınızı geri alabilirsiniz.

Mesajı geri almayı başarıp başarmadığınızı ise ” Mesaj Geri Alındı ” ibaresini gördüğünüzde anlayabilirsiniz.

” Not:
İletilerin başarıyla geri alınması için siz ve alıcının Android, iPhone veya Windows Phone için en son WhatsApp sürümünü kullanıyor olması gerekir. Siz veya alıcınız Android, iPhone veya Windows Phone için WhatsApp’ın en yeni sürümünü kullanmıyorsa, bu özellik desteklenmeyecektir. Alıcılar, mesajınızı geri alınmadan veya geri alınma başarısızsa görebilirler. Geri çağırma başarısız olursa size haber verilmez.”

Tabi bu konuyu yazarken aklıma ilk gelen şey Cem Yılmaz’ın FUNDAMENTALS gösterisinde ki bir sahne oldu 🙂

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap