WhatsApp Artık Bilgisayarda

Akıllı telefonların vazgeçilmez mesajlaşma uygulaması WhatsApp artık bilgisayarda. Daha önceleri 3. parti yazılımlarla bu ihtiyaca çözüm bulan kullanıcıların serzenişlerini duymuş olacak ki WhatsApp yetkilileri yeni bir güncelleme ile artık bilgisayarlardan da yönetim olayını devreye sokmuşlar. Arayüzü telefonda ki gibi basit ve kullanışlı olmuş. Lafı fazla uzatmadan nasıl kurulacağını, bilgisayarda kullanabilmek için neler gerektiğini anlatmaya geçelim.

NE GEREKLİ

Şu an IOS mobil işletim sistemli cihazlar haricinde ki tüm cihazları destekliyor. Yani Android, Windows Mobile, Blackberry, Nokia S60 yüklü cihazlar bu özelliği kullanabiliyor. IOS’ta kullanılamamasının sebebi ise Apple firmasının getirdiği kısıtlamalar. Ayrıca cihazınızda ki WhatsApp’ın güncel halini yüklemeniz gerekiyor zira bilgisayarda kullanacağımız seçenek son sürümde görüntüleniyor. Son olarak bilgisayarınızda Google Chrome yüklü olması gerekiyor.

NASIL KURULACAK

whats

Telefonunuzda ki WhatsApp’ın en son sürümünün yüklü ve bilgisayarınızda da Google Chrome’un kurulu olduğunu varsayarak anlatıma devam ediyorum. Bilgisayarınızda yüklü olan Google Chrome tarayıcısından https://web.whatsapp.com adresini açın. Daha sonra telefonunuzdan WhatsApp’ı açın ve menüye girin. Güncelleme ile gelen WhatsApp Web seçeneğini göreceksiniz bu seçeneğe tıklayın. Telefonunuzun ekranına bir QR kod okuma penceresi gelecek az önce bilgisayarınızda açtığınız adreste QR kodu bulunmakta o kodu telefonunuzdan okutun. Okuma işlemini yaptıktan sonra Chrome’da WhatsApp ekranınız açılacak.

whatssssss

AVANTAJLARI NELER ?

Bazen WhatsApp’dan paylaşılan fotoğrafları, videoları, sesleri bilgisayarımızda depolamak isteriz. WhatsApp Web’de bu gönderiler de görüntüleneceği için bilgisayara kaydetme imkanımız var. Eğer bilgisayarımızda webcam varsa telefonda da olduğu gibi anlık fotoğraf çekip gönderebiliyoruz. Bilgisayarımızda bulunan içerikleri de WhatsApp Web üzerinden paylaşabiliyoruz. Dezavantajı ise aslında pek de dezavantaj denmez WhatsApp Web’den mesaj silemiyorsunuz. Telefonunuzdan sildiğinizde ise WhatsApp Web’den siliyor. Ayrıca belirtmekte fayda var Google Chrome’dan açtığınız WhatsApp Web’i tarayıcıyı kapattığınızda çıkış yapmış olmuyorsunuz. Bunun için seçeneklerden Çıkış’ı seçmeniz lazım. Dışarda tanımadığınız ya da ortak kullandığınız bilgisayarlardan giriş yaptıysanız Çıkış yapmamanız durumunda WhatsApp’ı herkese arz-ı endam etmiş oluyorsunuz 🙂

İyi Günler 🙂

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap