Türk Telekom’dan Engelleri Aşan Hizmet

Merhaba;

Dün akşam TV’de reklamlarda denk geldiğim bu hizmet dikkatimi çekti. Eskiden Türk Telekom’un hizmetlerinden Masal hattı geldi aklıma, onun büyük ağabeyi gibi bir hizmet 🙂 Tabi yapılış amacı önemli. Görme engelli kardeşlerimiz, arkadaşlarımız, büyüklerimiz için düşünülen bu sosyal sorumluluk projesi takdire şayan gerçekten.

IHA_20121119_250011

Türkiye’nin ilk Telefon Kütüphanesi ” sloganı ile yola çıkan projenin tabi ki belli başlı şartları da var. Görme engelli Türk Telekom müşterileri GETEM ( Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Eğitim ve Teknoloji Laboratuvarı ) ‘e Görme engelli olduklarına dair rapor ve özürlü kimlik fotokopisini yolladıktan sonra aldıkları şifre ile üyeliklerini başlatabilirler. Hizmet sadece ev telefonlarında çalışıyor numarası ise 0 800 219 91 91 ve ücretsiz. Telefon Kütüphanesi Projesi‘nin kullanıcıları kütüphaneden diledikleri kitabı dinleme, bir sonraki aramalarında kaldıkları yerden devam etme ve ileri geri sarma gibi özellikleri kullanabiliyor.

GETEM’e www.getem.boun.edu.tr adresinden üye olma imkânı olan görme engelliler ayrıca internet üzerinden de ücretsiz bir şekilde bu hizmetten faydalanabiliyor. Bu imkanı olmayanlar Telefon üzerinden bu hizmeti kullanabiliyor.

Dilerim böyle Sosyal Sorumluluk Projeleri artar ve engelsiz bir yaşama daha da yaklaşırız..
Teşekkürler Türk Telekom…

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap