TRT’nin Yeni Kanalı “TRT Okul”

TRT’nin En son yayına sunduğu kanal, TRT Okul. Anadolu Üniversitesi ile ortak bir projenin ürünü olan kanal Eğitim kanalı olacak. Dün gece baktım şu an test yayınında. Ocak Ayının Sonunda Normal yayına başlayacak. Şu an TRT’nin sitesinde yazdığına göre Tüm Platformlarda Buna Tivibu’da dahil, yayın göstermektedir. Ben TiviBu’da bulamadım. İnşaALLAH yararlı bir site olur.

Bu da Resmi Açıklama

” TRT ile Anadolu Üniversitesi arasında yapılan stratejik bir işbirliği ile TRT Okul Kanalı kurulması çalışmaları başlamıştır.

TRT Okul Kanalı 31 Ocak 2011 tarihinde yayın hayatına başlayacaktır.

Programlar TRT ve Anadolu Üniversitesi tarafından hazırlanacaktır.

Ocak Ayının sonlarında yayına başlayacak kanalda her yaştan insana hitap eden eğitim programlarının yanı sıra gençlere yönelik farklı program türleri de yer alacaktır.

Anadolu Üniversitesi, sadece Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri için değil, örgün eğitim alan öğrencilerin de yararlanabileceği ders programlarının çekimine ağırlık vermekte, iktisattan temel bilgi teknolojilerine bütün üniversite ders programlarına destek sağlamayı hedeflemektedir. Ayrıca, Üniversite tarafından, öğrencilere rehberlik edecek farklı danışmanlık programları, eğitim-kültür programlarının çekimleri yapılmaktadır.

TRT tarafından ise, hayatta karşılaşılan her konuyla ilgili bilgi vermek amacıyla, evdeki kullanılmayan malzemelerden dekoratif ev eşyası üretimi, anne ve çocuk sağlığı, koruyucu sağlık, vatandaşların çeşitli kamu kurumlarındaki işleri, mahkemeye başvuru, vatandaşlık hakları, hasta hakları, emlak alımı, vergi dairesi ve sosyal güvenlik kurumu ile ilgili işleri, tüketicilere yönelik bilgiler, spor eğitimi, yarışmalar, kültür-sanat programları vb. farklı konularda programlar hazırlanmaktadır. Ayrıca kanalda; gençlerin ilgisini çekecek müzik ve eğlence programlarına da yer verilecektir. “

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap