TRT’den Harika Bir Müzik Uygulaması : TRT Dinle


Merhaba

Şimdi size tanıtacağım uygulamayı daha önceden de bazı uygulamalar için yaptığım gibi gerçekten beğendiğim için tanıtacağım. TRT‘yi kimimiz sever kimimiz sevmez. Ama TRT öyle bir uygulama ile karşımıza çıkmış ki, seven sevmeyen herkesin gönlünde taht kurmayı başaracak türden.

Malumunuz benzer uygulamaların neredeyse hepsi ücretli ve ücretsiz versiyonlarında reklamlarla karman çorman bir haldeler. Ama TRT Dinle uygulaması tam aksine ücretsiz ve reklamsız. Müzik kütüphanesi belki muadillerine göre çok da geniş değil fakat uygulamayı benzerlerinin katbekat önüne geçiren kısmı ise TRT Arşiv‘ini kullanan uygulama bu artısı ile benzerlerinin bayağı önüne geçiyor.

TRT'den Harika Bir Müzik Uygulaması : TRT Dinle

Eski yayınların bant kayıtları, Radyo tiyatroları, sesli kitaplar, TSM, THM, Tütkçe-Yabancı Pop, Klasik, Caz, İlahi gibi Türü müziklerin yanı sıra Çeşitli Podcast‘ler de mevcut. Aslında uygulamanın mevcut müzik kütüphanesi yukarıda da belirttiğim gibi zayıf gibi duruyor fakat geçmişe dönük çok sağlam içerikler sunduğu kesin. Şans verilip denenecek bir uygulama gibi görünüyor. Tamam belki yazının kapak görselinde dediğim gibi Spotify‘in pabucunu bu hali ile dama atamaz fakat uygulama geliştirilebilir daha da zengin bir müzik kütüphanesine dönüşebilir. Yabancı parçalarda olmasa da en azından yerli müziklerde daha zengin bir içerik sunabilir.

TRT Dinle Google Store Linki
TRT Dinle App Store Linki

Bu güzel düşüncede emeği geçen herkese teşekkürler.
Daha iyi bir aşamaya gelmesini sabırsızlıkla bekleyeceğim 🙂

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap