The Walking Dead Sezon Finali Üzerine

Merhaba;

The Walking Dead ( TWD ) 6.sezonun final bölümüyle karşımızdaydı. Bu sezon çok enteresan yakınlaşmalara, farklı mallıklara, kahramanlıklara, yürek yemişliklere şahit etti bizi 🙂 Öteki berikinden ayrıldı önündekine gönlü kaydı, başkası eşini 3-4 sezon önce kaybetti bu sezon da durduk yere çikolata gibi kızı kaptı falan. Bir Gleen ile Megie‘yi takdir ettim. Tren alayına katılmadılar 😀 Carol‘a gelirsek o da ayrı bir alem, bir anda kadın mala bağladı falan filan bir sürü olay 🙂 Sezon finalinden önce ki bölümün son sahnesinde Anladığımız kadarıyla Daryl vuruluyordu. Kanadını kırıyorlardı isyakâr ruhlu adamımızın. Buradan sonrası artık sezon finalini izlemeyenler için sürpriz bozan, spoiler niteliğindedir.

walking-dead-season-6-finale-af382_dh7a

Carol‘dan başlayalım. Kafayı sıyırma noktasına gelen Carol, içinde ki psikopatı ayyuka çıkarmıştı bir önceki bölüm. Daha fazla dayanamayıp Alexandra‘yı terk etti, kendini yollara vurdu. Giderken de kollarına kurduğu taramalı düzeneği görünce ” bu kadın bir harika dostuuuuummmm” dedim 🙂 Bu bölümde Carol’un peşinden giden Morgan Carol’u buluyor fakat yaralı ve bitap bir halde buluyor. Ama bizim ki mal, Morgan ona kısa bir tedavi uyguladıktan sonra bir fırsatını buluyor ve yine kaçıyor. Sonra yine Morgan onu buluyor ve öldürülmek üzereyken kurtarıyor. Kolundan ve bacağından mermi manyağı yapılmış bir halde. Yalnız bu kurtarma esnasında yeni bir grupla karşılaşıyorlar, The Kingdom. Bildiğin Özel tim giyimli elemanlar yeni sezonda sanırım etkin olacaklar.

morgan

Çizgi romanda The Kingdom grubunun liderinin bir çizimi bulunmakta. Kaplanı bulunan yeni liderin adı da Ezekial ve o kadar şekil yaptığı kaplanın adı ise Shiva.

twd-ezekiel-shiva-2_tqrv

Genel itibari ile 60+ dakika olan dizinin bana göre 35-40 dk’sı normal bir bölüm seyri ile devam ederken, 20-25’dakikası aksiyonun yaşandığı bölümdü. Bu 20-25 dakika da ise Negan‘a giden yollarda geçti. Megie’nin hamilelik sancıları tutmuş ve Hilltop’a yetiştirmek istiyorlar. Gelin görün ki tüm yolları Negan’ın elemanları kapatıp, ne kadar alternatif yol varsa bizimkilere zarar vermeden geri dönmelerine sebep oldular. En son ise Negan’ın kucağına kadar sürüklendi bizim kahramanlar. Negan demişken asıl sezon finalinin kahramanı olan bu arkadaşı son 10 dakikaya sığdırıp gerek esprili gerekse psikopatlık ayarını iyi kurmaları ile sezon finalinin bu vasatlığını biraz kurtarmışlar. Biraz diyorum çünkü bu kadar akıllı bir adamı önümüzde ki sezon çok kullanacaklar belli ki. Negan önümüzde ki sezon çok dişli bir düşman olacak gibi duruyor. Yalnız ya Rick hakikaten ya çok korkuyordu, yüzünde ki his korku, şok ve endişeyi tüm vücudunda hissediyorcasına belliydi. Ya da yine bir planı var. Ha bu arada Negan’ın o dikenli telli duvaklı sopasının da adı var, Lucille.

AMC_TWD_S6B_616_Inside_LastDayOnEarth_01-800x450

Şimdi gelelim final sahnesi üzerinde ki teorilere 🙂 Sezon finalini izleyen herkesin aklında tek soru var Lucille ile kim tanıştı. Ben üşenmedim kâğıdı kalemi aldım, diz çöken kahramanlarımızı sırasıyla yazdım. Negan’ın da sopayı kafasına yiyecek şanslı TWD oyuncusunu seçerken söylediği tekerlemeyi sırasıyla bunların üzerinde işaretledim ama vicdansız herif kafasına göre tekerlemede sıra belirlediği için bu teorim tutmadı. Kâğıt israfı yaşadım 🙂 Sonra sopayı seçtiği kişinin kafasına indirirken Negan’ın arka planından yola çıkmaya çalıştım önünde kim olabilir diye o da yemedi. En son çare çizgi roman serisine başvurayım dedim. Orada da baba adayı Glenn‘in Lucille ile tanıştığı yazıyor. Çizgi romana pek sadık kalmadıklarını düşünürsek Glenn ölmeyebilir. Zira Glenn her sezon tam öldü ölecek, aha bu sefer kesin öldü diyerek baktığım, benim hatırladığım bu olayla beraber 3 tane sahne var. Kaldı ki Denise‘nin öldüğü sahne de çizgi romanda Abraham ölüyordu. O yüzden yine çizgi romana sadık kalmaya bilirler. Rick dizinin nam-ı diğer Polat Alemdar‘ı olduğu için o ölürse dizi biter 😀 Çocukları bir bir diziden gönderiyorlar Carl olabilir çok düşük bir ihtimal. Belki Denise’nin ölüm sahnesi aslında Abraham’ın olduğu için onu Lucille’ye kurban verebilirler Abraham‘ı, belki de yeter artık Glenn sen öl bile diyebilir senaristler. Kesin olan şu ki 2.planda ki karakterlerden biri için bu kadar gizem oluştururlarsa çok küfür yerler 🙂

TWD_616_GP_1112_0183-RT

Bekleyeceğiz, yeni sezon çekimleri başladığında internet ortamına sızacak fotoğraflardan, görüntülerden kimin zombie cennetini boylayacağını göreceğiz. Şimdi çerez niyetine diğer dizilere devam 🙂

Vesselam,
Başka bir yazıda görüşmek üzere 🙂

2 yorum yapılmış. Sende yorum yap!

  1. Lucifer 5 Nisan 2016
    • Faruki 5 Nisan 2016

Yorum yap