Son Günlerin Eğlenceli Mobil Uygulamaları : Dublaj

Dublaj

Son zamanlarda Vine ile tanınıp ardından da tüm Sosyal Medya’da büyük bir üne kavuşan dublaj programlarından öyle veya böyle haberdar olmuşsunuzdur. Hatta sizin de çektiğiniz bir kaç video bile vardır. Yazıda sizlere bu dublaj uygulamalarının içinde birbirinin alternatif olanlarından bahsedeceğim.

İlk uygulamamız Dubblaj.com

Dublaj-Uygulaması

Aslında benim ilk farkettiğim dublaj uygulaması Dubblaj.com. Vine‘da çok rastlıyordum bu uygulamaya. İçeriği tamamen Türkçe ve arayüzü çok basit. Gelelim uygulamanın ayrıntılarına. İyi bir Türkçe arşive sahip. Arada bir hatalar verse de bu hatalar size ” o kadar kusur kadı kızında da olur ” dedirtiyor. Yaptığınız eğlenceli videoları sosyal medyada paylaşabiliyorsunuz. Yalnız bir sıkıntısı var yapmış olduğunuz her video aynı isimle kaydolduğu için çekmiş olduğunuz her yeni video eskisinin üstüne yazılıyor ve o videoyu kaybediyor. Buna çözüm olarak ise paylaşım butonuna bastığınızda telefonunuzda bir drive uygulaması ( Google Drive, Yandex Disk, Dropbox gibi ) var ise oraya yüklemek ve sağlama almak. Android ve IOS mobil işletim sistemlerine yüklenebilen uygulamanın yükleme linkleri aşağıda.

İndir: Dubblaj ( Android )
İndir: Dubblaj ( IOS )

İkinci uygulamamız DubSmash

dubsmash_0

Popüler dublaj uygulamarı arasında olan uygulamanın arşivi şu an Dubblaj.com uygulamasından biraz daha iyi. Donma sıkıntısı da yok. Çok fazla ayrıntıya girmeyeceğim çünkü Dubblaj uygulaması ile hemen hemen aynı özelliğe sahip bana göre tek dezavantajı kategorileri biraz düzensiz. Zira futbol kategorisinde Halil Sezai‘nin Galata şarkısına rastlayabiliyorsunuz 🙂 Android ve IOS mobil işletim sistemlerine yüklenebilen uygulamanın yükleme linkleri aşağıda.

İndir : DubSmash ( Android )
İndir : DubSmash ( IOS )

Bu konuda iyi alternatifler arasında bulunan Dubbing, Dub’n Subs ve Lip dub gibi uygulamalar sadece IOS’da bulunduğu için test etme imkânım olmadı. Elimde sadece Android’li bir telefon olduğu için Google Play Store‘da ki uygulamaları test edebildim. Bahsettiğim IOS uygulamalarını da indirip deneyebilirsiniz.

Dubbin ( IOS )
Dub’n Sub( IOS )
Lip Dub( IOS )

İyi Eğlenceler 🙂

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap