Sherlock is Turn Back : Reyiz Geri Geldi

Merhaba,

Benim gibi yıllardır ( yıllardır tabiri sanırım abartı olmaz ) yeni sezonun başlamasını bekleyenlerin hasreti biraz sürüncemeli olsa da sona erdi. Sherlock 4.Sezon ilk bölümü ile o meşhur dedektif şapkasını eline alarak selamladı 🙂 Sürüncemeli olarak hasret sona erdi dedim sebebi ise Türkiye’de yayın hakkını elinde bulunduran TLC‘nin yayın tarihini büyük bir hata ile yanlış vermesi. Yılbaşı gecesi saat 01’de heyecanla bekleyenleri yanlış bilgilendirme ile hayal kırıklığına uğrattı.

Bu alandan sonrası dizinin yeni bölümü hakkında bilgiler içermektedir 🙂

sherlocks04homealt

4. Sezon, 2015 yılbaşı özel bölümün ardından 2016 yılbaşında ” The Six Thatchers ” isimli ilk bölümüyle sevenlerine, hasret çekenlerine, beklemekten kurdeşen dökmüşlere selam verdi 🙂 Tabi böyle uzun süreli beklentilerle yeni bölümü izlemeye başlayınca daha olağanüstü şeyler bekliyorsunuz. En azından ben öyle bekledim. Bu kötü bir bölüm bizi bekliyor manasına gelmiyor tabii ki. Yeni bölüm Moriarty‘in o güzel sesinden ” Did u Miss Me ” sözcüklerini duyduktan sonra ki panik havası ile başlıyor. Aslında tam bir panik havası değil, Sherlock’u kendi tabiri ile ” Kuşlar kadar özgür ” kılıyor abisi MyCroft. Fakat devlet katında ” Ölmedi mi ” diye bir Moriarty endişesi vardır. Moriarty, Sherlock devlet kademesinden 3 kişi daha bir toplantıdayken sinir olduğum tek şey Sherlock’un aşırı hızlı konuşması. 4.Sezon oynuyor ve ben hala alışamadım bu hızlı konuşmasına.

Jenerikten sonra gelen sahnede Sherlock’un Akvaryum’da anlattığı Bağdat’lı Tüccar hikâyesi iyiydi, hoşuma gitti. Açıkçası bu hikâyeyi ve akvaryumu bölüm sonuna bağlayacakları aklıma dahi gelmemişti. Yeni sezonda teknolojiye ya da Twitter‘a daha fazla yönelen Sherlock’un elinden telefon düşmüyor. Sürekli bir şeyler yazıyor 🙂 Veee Jon ile Mary‘in bicirik bir kızları oluyor. Bu süreçte Jon Watson eşine sadakatsizlik gösteriyor. Erkeklerin içinde duran uçkur içgüdüsü bir anda Jon’da da ayyuka çıkıyor, Mary’i aldatıyor. Şok Şok Şok Flaş Flaş Flaş. Jon Watson kimle yakalandı.Şimdilik en azından diziye etki eden bir karakter değil kendisi aldattığı kişi. En azından şimdilik. Zaten hatasının farkına varıp ” Az da olsa seni tanımak güzeldi ” gibi orjinal bir veda sözüyle noktayı koyuyor. Bu kadar magazin yeter.

sherlock-season-4-0

Yeni Sezonla birlikte Mary’nin Ajan geçmişi ortaya çıkacaktır. Geçmişte AGRA isimle özel bir timde görevli olan Mary ve ekibinin son görevlerinde yaşananlar bu sezonun ilk bölümünde ciddi şekilde başını ağrıtacağa benziyor. Nitekim bölüm sonunda ağrıyacak bir başı da kalmıyor. Dizinin yapımcısı benim aklımda ki ölmemiştir kuşkusunu bitirecek bir açıklamayla ” Mary gerçekten de öldü, Asıl kahramanlarımız olan Sherlock ve Jon’un 3. bir ortağının olması hikayenin özüne uymuyor ” dedi. Yani Mary öldü.

Sherlock’un pek dövüş sahnesini izlememişizdir belki. Akılda kalıcı tek dövüş sahnesi filminde Robert Downey jr.‘ın oynadığı Sherlock’un dövüş sahnesiydi. Dizide de gördük güzel bir dövüş.

Mary’nin ölümü, Sherlock ve Jon’u çok büyük bir şekilde sarsar. Mary, Sherlock’a gelen kurşunun önüne atlayınca Jon hem onun yüzünden öldüğünü düşündüğünden hem de onu koruyacağına söz verdiği halde öldüğü için Sherlock’u suçlar. Her şeyin sebebinin Sherlock olduğunu düşünür. O yüzden ondan uzak durur. Bu durum Sherlock’u çok etkiler. Hatta o kibir abidesi, ukalalık abidesi Sherlock Holmes, Psikoloğa bile gider. Tanıtımlarda beraber hareket ettiklerinin görüntülerine bakarsak araları düzelecek ama nasıl. Onu da önümüzde ki 2 bölümde göreceğiz.,

Ve asıl bomba 3. Holmes olan Sherrinford Holmes sanırım oyuna katılıyor. Bekleyip göreceğiz.

4.Sezon 2. Bölüm Fragmanı | Sherlock: ” The Lying Detective “

İyi Seyirler,
İyi günler dilerim 🙂

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap