Samsung Telefonlarda Görev Yöneticisini Açmak

Merhaba;

Samsung cihazlarda Görev Yöneticisi diye bir özellik var. Kimisi bunun adını bilmeden her gün kullanıyor, kimisi bu özelliği bilmiyor, kimisi de bilerek kullanıyor. Buraya nasıl ulaşırız önce bunu anlatayım sonra yararlarını anlatırım.

Samsung cihazımızın altında Home tuşu olarak kullandığımız tuşa uzun basın. Bir ekran gelecek bu ekranda açık olan uygulamaları göreceksiniz. İsterseniz tek tek sağa sola çekerek isterseniz de en sağda ki seçeneğe tıklayarak açık uygulamaları kapatabilirsiniz. Bunun haricinde bir kısım daha var burada. O da en solda ki yuvarlak olan seçenek. Burası bizim işimize biraz daha fazla yarayacak.

Screenshot_2013-12-08-23-41-09

Yuvarlak simgeye tıkladıktan sonra üstte ki sekmelerde ilk olarak Etkin Uygulama seçeneği var. Burada yukarıda anlattığım açık olan uygulamaları kapatma işlemini yapabiliyoruz. Hemen yanında ki Yüklenen sekmesinde yüklediğiniz uygulamalar ve kaldırma işlemini yapabilme yetkilerinin olduğu alan geliyor karşınıza. Yüklenen sekmesinin hemen yanında RAM sekmesi var. Burada RAM’imizi boşaltıp telefonun çalışmasını rahatlatabiliriz. Şimdi en çok aranan özelliğine geliyoruz bu pencerenin. Varsayılanları Sil sekmesinde ise daha önce varsayılan olarak ayarladığımız uygulamaları buradan kaldırabiliriz. Aslında bu özelliği şöyle anlatayım. Mesela mp3 açacağınız zaman size soruyor hangi uygulama ile açmak istediğinizi. Altta telefonunuzda mp3 oynatabilecek tüm uygulamalar vardır. Siz bunlardan herhangi birini seçip hemen altında ki ” Her Zaman ” butonuna tıkladıysanız artık her mp3 açışınızda size sormadan o uygulama ile açacaktır. Bunu bu ekrandan iptal ederek artık size sorup açmasını sağlayabilirsiniz. Bu sadece mp3 için geçerli değil. Örneğin arkaplan ayarlarken, video açarken, fotoğraf düzenlerken ya da bunun gibi işlemler.

Umarım işinize yarayan faydalı bir yazı olmuştur.

İyi günler…

6 yorum yapılmış. Sende yorum yap!

  1. ahmet 27 Şubat 2014
  2. kadri 27 Şubat 2014
    • Faruki 27 Şubat 2014
  3. ömer faruk 27 Şubat 2014
  4. Ramazan 27 Şubat 2014
    • Faruki 27 Şubat 2014

Yorum yap