Samsung S4 için KitKat Yayınlandı

Merhaba;

Bir kaç gün önce Samsun S4 telefonu için KitKat sürümünü Türkiye‘de yayınladı. Çok fazla arayüz değişikliği falan bekliyordum ama öyle olmadı. Yükledikten sonra bir de Wipe ettim telefonu ki güncellemenin tüm nimetlerinden yararlanayım dedim. Evet çok fazla değişiklik görmedim. Ama farkına vardığım değişiklikleri kısa kısa yazmak istiyorum…

Android_4.4_KitKat_151651668 (1)

İlk olarak müzik dinlerken telefon kilit ekranına geçtiğinde ekrana gelen görüntü çok hoş olmuş. Müzik dinlerken ekran kilidini açmak istediğinizde arka planda dinlediğiniz müziğin küçük resmi var ise o arkaplan oluyor. Hemen üstünde Bir sonraki, Bir önceki şarkı ve durdurma/oynatma tuşu. Bu benim farkına vardığım ilk arayüz değişikliği.

İkinci olarak bazı uyarı kutucukları değişmiş. Kutu gibi gelen uyarı butonlarının kenarları oval şekil almış. Görüntü açısından daha iyi olmuş bu.

Üçüncü olarak üstteki Şarj, Saat vs.nin olduğu bildirim çubuğunda ikonların renginin değiştiğini gördüm. Daha beyaz olmuşlar. Dikkat çekici olmuş.

Bir diğer fark ettiğim değişiklik ise aslında buna değişiklik denmez aslında bende Göz Sensörü çalışmıyordu. Göz takibini bir türlü becerememiştim telefonda. Ama Güncellemenin ardından rahatlıkla bu özelliği kullanmaya başladım. Güzelmiş ya bu özellik 🙂

Ekran kilidini açacağınız zaman sağ alt köşeye kamera ikonu gelmiş. Bu da ekran kilitli iken bir an önce yakaladığı anın fotoğrafını çekmek isteyenler için güzel bir kısayol olmuş.

Bunların dışında genel bir performans artışı gözlemledim. Telefon daha bir stabil çalışmaya başladı. Samsung‘un kurulu gelen uygulamalarına bir kaç ekleme olmuş. Yatay konumda kullanım biraz daha kolaylaştırılmış. Daha kullanışlı bir hâle gelmiş.

Sonuç olarak arayüz olarak beni çok fazla tatmin etmese de yeniliklerle ( kişiye göre değişir ) tatmin edebilir insanları.

Son olarak telefonunuzdan güncelleme kontrolü sağladığınızda güncelleme görünmüyorsa cihazınızı bilgisayara bağlayın ve KIES üzerinden güncellemeyi deneyin. O zaman yapacaktır.

İyi günler…

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap