Pocket : Sonra Bakarım Dediğiniz Sayfaları Saklayın [ Android ]

Benim gibi sonracılardansanız size öyle bir akıllı telefon uygulaması tanıtacağım ki çok hoşunuza gidecek. Bir makaleye denk geldiniz veya bir siteyi ziyaret ettiniz çok ilgi çekici bilgiler içeriyor. O an çok acil bir işiniz çıktı ya da internet paketiniz bitiyor. Hemen uygulamamız yardımı ile hafızaya atıyoruz ve Android‘in bir çok uygulamada birlikte çalıştığı Chrome‘a koşuyoruz. Chrome’a ekleyeceğimiz bir eklenti ile telefonda hafızaya attığımız tüm makale ve internet sayfalarına ulaşabileceğiz. Çok uzatmadan kullanımına ve içeriğine geçiyorum hemen. Google Play Store‘dan Pocket isimli uygulamamızı telefonumuza indirip kuruyoruz. Programı açtığınızda aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız.

Pocket : Sonra Bakarım Dediğiniz Sayfaları Saklayın [ Android ]

Sign Up‘a tıklayıp kendinize bir kullanıcı adı şifre ayarlayıp uygulamaya giriş yapacaksınız. Bundan sonrası çok kolay zaten. Mesela telefonunuzda ya da tabletinizde bir web sayfasında gezinti yapıyoruz sayfa çok hoşumuza gitti daha sonra uzun uzun incelemek isterseniz, ya da uzun bir makale ve bu makaleyi bilgisayarınızda daha rahat okumak isterseniz bu uygulama size hızır gibi yetişiyor. Hemen paylaş butonuna basıp aşağıdaki resimde göreceğiniz gibi ” Add to Pocket “a tıklayıp uygulamanın hafızasına atıyoruz.

Pocket : Sonra Bakarım Dediğiniz Sayfaları Saklayın [ Android ]

Artık iş Chrome tarafına kaldı. Chrome için Web Mağazadan Pocket’i indiriyoruz.

Pocket : Sonra Bakarım Dediğiniz Sayfaları Saklayın [ Android ]

Telefonda ki Pocket uygulamasında oluşturduğumuz kullanıcı adı ve şifre ile Web Tarayıcımızdaki Pocket uygulamasına giriş yapıyoruz. Artık telefondan Pocket uygulamasına attığımız sayfalara bilgisayardan ulaşabiliriz. İstediğinizden yerden istediğiniz bilgisayara Chrome ve Pocket kurarak ulaşabilirsiniz buradaki sayfalara.

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap