PC’deki Medya Oynatıcılarınızı Telefonunuzdan Yönetin

Merhaba;

Bu yazımızda Android cihazınızdan bilgisayarınızda ki tüm medya oynatıcıları nasıl kullanabilirsiniz onun yöntemlerini anlatacağım. Aslında bir süre önce kullanıyordum ama yeni aklıma geldi bununla alakalı yazı yazmak. Şimdi de sizinle paylaşmak istedim. Tamamen üşengeçler, fantezi meraklısı, film veya müziği ” kalkıp bilgisayar başına gidip değiştirirsem/kapatırsam incilerim dökülür ” diyen Android kullanıcıları için tasarlanmış 🙂 Tamam Oturduğu yerden bilgisayarına müdahale etmek isteyen kullanıcılar sizin için de tasarlanmış 🙂

Öncelikle Remote PC Player uygulamasını telefonunuza indirin. Ardından Buraya tıklayarak Remote PC Center programını bilgisayarınızı indirin, kurun, çalıştırın. Çalıştırdıktan sonra aşağıda ki resimde görmüş olduğunuz kırmızı kutucuk içerisine aldığım ip adresini bi kenara not edin. Dilerseniz tik atıp tray butonuna basıp aşağı atabilirsiniz uygulamayı.

Başlıksız-1

Şimdi telefonumuza indirmiş olduğumuz Remote PC Player uygulamasını açıyoruz. Aşağıda ki gibi bir ekran gelecek.

Screenshot_2014-04-20-21-49-41

1 numaralı yere; az önce bilgisayarda ki programın verdiği ip adresini yazıyoruz. Mesela bende 192.168.2.2 adresini verdi. Onu yazdım.

2 numaralı yer butona tıklayıp 3 numaralı alandan; Uygulamanın desteklediği bilgisayarımızda yüklü olan medya oynatıcıyı seçiyoruz.

4 numaralı yere; tıkladığımızda ise bilgisayarımızda ki sürücüler görüntülenecek. Buradan bilgisayarımızda ki mp3’leri, filmleri, videoları seçmiş olduğumuz playerda oynatabiliyoruz. Yine tembellik yine yatış 🙂 Yeni içerik açarken bile yerinizden kalkmıyorsunuz daha ne istiyorsunuz 🙂

Screenshot_2014-04-20-21-23-26

Yazımız buraya kadar. Nice güzel yazılarda görüşmek üzere 🙂
İyi Çalışmalar…

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap