O Twitter’a Girilecek

Merhaba;

Dün akşam gece saatlerinde Mahkeme kararı ile Twitter erişime engellendi. Gerekçesi de yayınlandı. Sebepleri sonuçları tartışılır ama hayatı Sosyal Medya olan insanların çok büyük tepkisini çekeceği aşikâr. Yerinde bir karar mı hayır. Bence erişim engellenmemeliydi. Çok fazla hakaret, küfür, kıyamet vardı ama engellenmemeliydi.

532b833a32dc9f0be880c725

Neyse şimdi Bilgisayardan ve Telefondan nasıl Twitter’a gireceğinizin yöntemlerini kısaca anlatmaya çalışacağım. İlk olarak bilgisayardan başlayalım. Başlayalım başlamasına ama ben bilgisayardan sorunsuzca DNS vs. kullanmadan Twitter’a girebiliyorum. Yasak kalktı mı acaba 🙂

İlk Yöntem bir Chrome eklentisi. Eklenti çok kullanışlı ve zahmetsiz. Zenmate Eklentisi‘ni linke tıklayıp Chrome tarayıcımıza ekledikten sonra adres çubuğunun sağına vpn ikonu gelecektir. Buna tıklayın. Web sayfası açıldığında mail adresininizi yazın ve size bir şifre verecek. O şifreyi ya bir yere not edin. Ya da hemen altında şifreyi değiştirme seçeneği var ona tıklayıp şifreyi değiştirin. Artık Chrome tarayıcınız ile sansürsüz internetin keyfini çıkarın 🙂

İkinci Yöntem herkesin hatta 9-10 yaşındaki çocukların bile bildiği DNS değiştirme yöntemi. Bu her sitede işe yaramaz ama Twitter’da işe yarayacaktır. Bunu hem XP işletim sistemleri hem de WİN7 İşletim sistemleri için anlatacağım. Bu iki işletim sistemi çok fazla kullanılıyor çünkü.

Windows XP işletim sistemleri için altta resimdekileri sırası ile yapın.

googledns

Not : Ağlantıları penceresini açmasını bilmiyorsanız masaüstündeki ” Ağ Bağlantılarım ” simgesine sağ tıklayıp Özellikleri seçin.
Not : 6 numaralı kısma resimdeki dns’leri girmeniz yeterli olacaktır.

Windows 7 için;

dnssss1

dnssss2

Not : Ağlantıları penceresini açmasını bilmiyorsanız masaüstündeki ” Ağ Bağlantılarım ” simgesine sağ tıklayıp Özellikleri seçin.

Not : 4 numaralı alanda kırmızı ile çevrelenmiş yeri işaretleyip verdiğimiz DNS’leri girmeniz yeterlidir.

Google’un DNS’lerini vermiştim daha önce onlar yasaklanınca yeni DNS’ler bulmaya başladım. Aşağıdaki DNS şu an problemsiz çalışıyor.
141.211.125.17

Üçüncü Yöntem ise telefonlar için. Bunları denemedim siz ilk olursunuz. Ama uygulamaların yorumlarını okuduğumda gayet başarılı olduklarını gördüm.

İlk uygulama VPN Unlimited(Free Now!)

İkinci Uygulama VPN

Benim önerdiğim bir VPN uygulaması da Hideman Vpn Haftalık 5 saat veriyor. Zaten yasakta tahminim 2-3 güne kalkar. Bu da uygulamanın size haftalık 5 saat izni yeter de artar bile. İki gün de twitt atmayın canım 🙂

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap