Müziğin Huzuruna Varabilmek

Merhaba;

Müzik bazen dinleyene huzur verir, bazen dinleyicisini kederden kedere savurur, kimisi sadece ses olsun istediği için müzik açar. Ben keyfime önem verdiğim için melodilerin güzelliğine bakarım. Hoşuma giden bir çok şarkı da bu yabancıdır bu yüzden. Özellikle bulunduğumuz coğrafyanın müzikleri daha çok hoşuma gidiyor. Kendi doğu kültürümüzün müziğinden, Arap, Fars, Kürt müziklerine kadar geniş ve zengin müzikleri bulup çıkarmışlar.

Bu yazımda size bir kaç tane Youtube hesabından bahsedeceğim. Uzun zamandır takip ettiğim, benim müzik zevkime hitap eden müzikleri paylaşan güzel mi güzel bir kaç tane Youtube hesabı. Kendilerine adeta huzur verici müzikleri, insanların hoşuna gidecek etnik müzikleri bir arada toplamayı görev edinmiş sayfaları gelin yakından tanıyalım 🙂

1 – Müberrâ yemenoğlu

Bu sayfanın geçmişi 2 seneye dayanıyor. ” müzik de bir çeşit duâdır, özellikle ruha eldivensiz dokunabiliyorsa… ” gibi güzel bir sloganı var.

muberra-yemenoğlu

2 – Dünyadan Sesler

” Dünyadan Sesler ” adıyla açtıkları sayfada dünyanın her köşesinden kulağa, gönle hitap eden melodiler şarkılar paylaşılıyor. ” Dünyadan Sesler Radyo İstasyonu ” Sloganı ile yayın yapan sayfanın bir de Android uygulaması bulunmakta.

Dünyadan-sesler

3 – Evrensel Müzik

Geçmişi diğer iki hesaba göre daha uzun olan ve sosyal medyaya biraz daha hakim bu hesap. Kendilerine ait bir web sayfası bir de online radyoları var. Aynı zamanda Android ve IOS uygulamaları da olan bu hesaptaki müzikleri dinlemenizi tavsiye ederim 🙂

evrensel-müzik

Takip edilesi bu 3 kanalla müziğin güzelliğinin farkına varacağınıza eminim.
Başka bir yazıda görüşmek üzere 🙂

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap