Kusura Bakma Lefter, Efsanemize Sahip Çıkamadık!

Bu yazıyı bir takım taraftarı olarak değil, fanatik futbol tutkunu olarak değil sadece sporsever olarak yazıyorum. Başlıktan da az çok anlayacağınız üzere konu bizim jenerasyonun efsanesi Alex De Souza.

B4RkaCRIIAAXe13

Dün aktif futbolculuk hayatına son verdi. Bu son tartışmasız herkesin ortak görüşü olan Fenerbahçe‘nin de içinde olduğu bir organizasyonla olmalıydı. Şükrü Saraçoğlu‘nda olmalıydı bu veda. Bu hareket Fenerbahçe içinde ki kutuplaşmaları gidermek için de güzel bir adım olabilirdi. Kin ve nefret buna izin vermedi maalesef. Fenerbahçe’yi düşündüğünü söyleyenler bugün bunun için bu adımı atmadılar.

alex-de-souza-08122014

Bir futbolcu düşünün 8 senelik Süperlig kariyeri boyunca 2 defa kırmızı kart görmüş olsun,efendiliği, adamlığıyla herkesin takdirini toplasın, rakibi olan tüm futbolcuların ve trübünlerin saygısını sevgisini kazansın ama 8 yıl boyunca emek verdiği takımdan, arkadaşlarından bir vefa örneği göremesin. Takımdan resmen kovulur gibi gönderilsin. Biz Fenerbahçe taraftarı olarak bu kahpeliği unutmayız.

1510352_10152858847224029_2735404043544582499_n

Aziz Yıldırım‘ı geçtim kendi doğruları ile takımın menfaatini düşündüğünü sanan biri, o giderken bir kısım taraftar neden destek çıkmadı, takım arkadaş(!)ları neredeydi. Aziz Yıldırım korkusuyla çıt çıkaramadılar, Aziz Yıldırım’ın yanında timsah gözyaşları dökerek yalakalık yaptılar. Takımın başarısızlıklarını görmezden gelip yıllardır 6-0 başarısı(!)nın ardına saklandılar. Hala kutlanıyor 6 Kasım tarihinde ki galibiyet. Ama Galatasaray UEFA kupasını söylediklerinde tesadüftü deyip geçiyorlar. Koskoca Fenerbahçe bu değil arkadaş, kaç yaşında insanlarsınız, makam mevki sahibi insanlarsınız 6-0’ı hâlâ kutlamak acziyettir, ezikliktir.

B4PtTHFCYAEloEC

Lafı uzatmayacağım. Bu takım Alex’e iadei itibar verecektir. Elbet bu başkan, bu yalaka futbolcular gidecek. İsimleri birer birer unutulacak. Ama Alex adını hem Fenerbahçe’ye, hem Türk Futboluna altın harflerle kazıdığı için her daim hatırlanacak.

Sağ ayağına 500 sayfa roman yazılır. Romanın son sayfasına ‘solak’tı diye eklenir.
8 yıl
343 maç
172 gol
139 asist
Bizim Tribünümuzde olmaliydi bu veda

Son olarak altta ki videoyu hazırlayan TRT Stadyum ekibine teşekkürler…

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap