iTools ile iPhone’a MP3 Atın

Merhaba;

iTools‘u bilenleriniz vardır illa ki. Bu uygulama Apple marka cihazlarınıza zahmetsizce mp3 atma, fotoğraf alma gönderme, albüm oluşturma, video atma gibi işlemleri yapabilmenizi sağlıyordu. Sağlıyordu diyorum çünkü iTunes ile entegre çalışan bu program en son sürüm iTunes’lar ile sağlıklı çalışmıyordu. Hata veriyordu, MP3 atmanıza olanak sağlamıyordu. Bugün lazım oldu ve çözüm yolu ararken şimdi anlatacağım yöntem ile bu hataları aştım. Hazırsanız makalemiz başlıyor 🙂

iTools programı ile mp3 veya dosya aktarmada problem yaşayıp ” Unable to ascertain the compatibility of iTunes. Please check out internet ” bu hatayı alanlar yamacıma yaklaşın. Bunu çözümü Çince iTools programını indirmek. Sanırım henüz iTools’un ingilizce versiyonu ile iTunes’in son versiyonları uyumlu değil. Bundan dolayı az önce belirttiğim hatayı veriyor ingilizce versiyonda. Çince versiyonu Buradan indirebilirsiniz.

Bu indireceğiniz iTools diğerleri gibi indir çalıştır değil kurulum gerektiren bir versiyon. İndirdikten sonra kurulum dosyasına çift tıklayın. Ekrana aşağıdaki gibi bir pencere gelecek.


itools1

Yukarda da gördüğünüz kırmızı kutucuğa aldığım butona tıklayın ve kuruluma başlayın. Kurulum çok kısa sürüyor ve aşağıda ki gibi bir ekran geliyor. 10 – 15 saniye sürer ya da sürmez kurulum.


itools2

Kurulum bittikten sonra program masaüstüne bir kısayol atıyor. Çift tıklayıp açın. Program çince açılacak. Panik yok onu da düşündük 🙂 Aşağıda görmüş olduğunuz ekran görüntüsünde kırmızı ile işaretlediğim yerde mp3 yükleyebilmeniz için gerekli olacak yolu numaralandırdım. Video ve fotoğraf-resim atmak istediğinizde aynı yöntemi izleyebilirsiniz. Yalnız 3 nolu kutucuktaki işlem opsiyoneldir. isterseniz sürükleyip de bırakabilirsiniz ekrana müzik dosyalarını.

iTools

Bende iPhone olmadığı için Stajer’in iPhone telefonu ile denedim tüm işlemleri. Bu arada denediğim iPhone IOS7 yüklüydü bilginize…

Umarım işinize yarayan bir makale olmuştur. İyi günler, iyi çalışmalar…

7 yorum yapılmış. Sende yorum yap!

  1. semih demir 15 Nisan 2014
    • ofarukc 15 Nisan 2014
  2. Bahadir 15 Nisan 2014
    • ofarukc 15 Nisan 2014
  3. Veritas 15 Nisan 2014
    • ofarukc 15 Nisan 2014
  4. haci 15 Nisan 2014

Yorum yap