İstanbul Kart Güncellemesi

Dün akşam dersaneye giderken tramway’a bindim. Turnikeden geçtiğimde 1,75 TL kesildiğini gördüm. Hem İstanbul Kart’ıma dolum yapmak hemde bunun sebebini sormak için büfeye girdim ve sordum neden 1,75 kesildiğini. İnternetten güncelleme yapmam gerektiğini söyledi. Güncellemeyi yaptım ve bundan haberiniz olsun istedim 🙂 Benim gibi geç kalanlar, haberi olmayanlar, geciktirenler için bilgi amaçlı bunu paylaşmak istedim. İETT’nin web sayfasında aşağıdaki bildiri vardı. Bende aynı şekilde size sunuyorum.

VİZE İŞLEMLERİ
İndirimli Seyahat Kartı sahiplerinin indirimli tarifeden yararlanabilmesi için her yıl Aralık ayı sonuna kadar, halen indirimli kart kullanma hakkına sahip olduğunu bildirmesi gerekmektedir. Bu şartı sağlamak amacıyla gerekli belgelerin İETT’ ye ibraz edilmesine vize işlemi denir. Ücretsiz Seyahat Kartı sahiplerinin de ücretsiz olarak seyahat edebilmeleri için her yıl Aralık ayı sonuna kadar vize işlemi için İETT’ ye başvurması gerekmektedir.

Kullanımda olan İndirimli Öğrenci ve Öğretmen Seyahat Kartları 2011 yılı sonuna kadar geçerlidir. Geçerlilik süresinin uzatılması için 1 Ekim 2011- 31 Aralık 2011 tarihleri arasında Vize İşlemi yapılması gerekmektedir. Vize işlemi yaptırılmamış öğrenci ve öğretmen kartları iptal edilmeyecek, ancak 31 Aralık 2011 tarihinden itibaren İndirimli Tarife’den Tam Tarife’ye geçecektir.

Öğrenci kartı için Online Vize Formu
Öğretmen kartı için Online Vize Formu

Adım 1: Online Vize Formu’nu doldurunuz.
Adım 2: 7 iş günü sonunda kartınızı güncelleyiniz.
Adım 3: Vize Ücreti kart bakiyenizden otomatik olarak düşecektir.

KART GÜNCELLEME

Online Vize Formu’nu doldurduğunuzda başvuru talebiniz sistemimize kaydedilecektir. Başvuru talebiniz kaydedildiğinde SMS ve E-mail ile bilgilendirileceksiniz.
7 iş günü sonunda, başvurunuz onaylanacaktır. Başvurunuz onaylandığında SMS ve E-mail ile bilgilendirileceksiniz.
Lütfen bu adımdan sonra kartınızı Otomatik Satış Makineleri (OSM) ya da Akbil Dolum Bayileri’nde güncelleyiniz. Vize İşlem ücreti olan 5 TL bu güncelleme sırasında kart bakiyenizden otomatik olarak düşecektir. Akbil Dolum Bayileri’ne herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.
Kartını 1 Eylül 2011 tarihinden sonra alan öğrencilerimizin Vize İşlemi yaptırmasına gerek yoktur. Öğrenciliğiniz devam ettiği sürece kartınızı 31/12/2012 tarihine kadar indirimli olarak kullanabilirsiniz.

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap