Instagram’da Tam Boyutuyla Fotoğraf Yayınlayın

Malumunuz Instagram bir çok kişinin aktif olarak kullandığı fotoğraf ve resim paylaşılan sosyal bir platform. Özel efektlerle hashtaglarla binlerce belki milyonlarca insan bir kaç tıkla fotoğraflarınızı sunabildiğiniz bu platformda kullanıcıların dikkatini çeken ve bir çok kişiyi kızdıran bir özellik var 4:3’lük bir çerçeve oranı kullanması. Bu özellik yüzünden paylaşmak istediğiniz fotoğrafları kırpmak zorunda kalıyorsunuz. Bazen bu kırpma işleminde fotoğrafınızın bir kısmı yok oluyor.

Bu Yazımızda size bu çerçeve sorununu nasıl aşacağınızın yolunu anlatmaya çalışacağım. Uygulamamızın adı #Square — Make Square Photo. Buraya tıklayarak uygulamanın market adresine ulaşabilirsiniz. Uygulamanın kısaca nasıl çalıştığından bahsedeyim ben size.

Programı açtığınızda aşağıdaki gibi bir ekran gelecek. Buradan isterseniz Galerinizde ki fotoğraflardan seçim yapmak için ” Pick a Photo ” yeni bir tane çekecekseniz ” Take a Photo ” ya tıklayın.

Instagram'da Tam Boyutuyla Fotoğraf Yayınlayın

Fotoğraf seçme veye fotoğraf çekme işleminizi yaptığınızı varsayarak bir sonraki adıma geçiyorum. Bir sonraki adımda aşağıda ki gibi bir ekran gelecek. Burada ki rötuşlara gerek görmeyebilirsiniz, instagramın kendi filtre ve rötuş seçenekleri daha tatmin edici çünkü. Resimde üstte bulunan instagram logosuna tıklayın şimdi.

Instagram'da Tam Boyutuyla Fotoğraf Yayınlayın

Instagram logosuna tıkladığınızda fotoğrafınızın kalitesini ayarlamak isteyip istemediğinizi soran bir seçenek gelecek. Ona Tamam deyip geçebilirsiniz. Zira herkes fotoğrafın kaliteli olmasını ister diye düşünüyorum 🙂 Artık iş Instagram kısmında. Instagram’da ki filtreler ve rötuşları verip fotoğrafınızı paylaşabilirsiniz.

Instagram'da Tam Boyutuyla Fotoğraf Yayınlayın

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap