Hikaye Okumaya WhatsApp’da Başladı

Merhaba,

SnapChat ve Instagram‘dan sonra hikaye paylaşımına WhatsApp‘da katıldı. Sosyal Medya platformlarından alışkın olduğumuz bu özellik Anlık Mesajlaşma uygulaması WhatsApp’da nasıl duracak zamanla göreceğiz. Bu sabah itibari ile otomatik güncelleme yapan cihazlar bu özelliği merhaba dedi. Ama manuel olarak güncelleme yapan arkadaşlar bi zahmet cihazlarının marketlerinden güncellemelerini alabilirler. Hem de bedava 😀 Belirtmekte fayda var WhatsApp’da artık yazılı olarak durum güncelleme devri sona erdi 🙂

Gelelim bu özelliği nasıl kullanacağız. Ben bir heyecanla bu sabah hikaye paylaştığım için durum sekmesinin boş halinin ekran görüntüsünü almayı unuttum 🙂 Fakat hikaye paylaşma butonu standart bir buton olduğu için anlatırken sıkıntı olmayacak.

WhatsApp hikaye
Güncelleme ile görüldüğü gibi WhatsApp’ın alt kısmında değişiklik oldu. Kişi listesi artık alt sekmelerden görüntülenmiyor. Sohbet ekranında arama yaparak ya da yeni mesaj yazma butonuna ( sohbet ekranında sağ üst köşede ki buton ) tıklayarak kişi listesine ulaşabilirsiniz.

WhatsApp_Hikaye_2
Asıl konumuza dönecek olursak Durum sekmesine tıkladığınızda ekranınıza gelen pencerede o ana kadar Hikaye ( Durum güncellemesi ) paylaşanlar listelenecek ve sizin de paylaşıma başlamanız için bir buton göreceksiniz. Üstte ki ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi sağ tarafta ki butona bastığınızda hikaye paylaşmaya başlayabilirsiniz. Tıpkı Instagram ve SnapChat gibi 24 Saat süre ile görüntülenen hikâyeler sonrasında siliniyor.

WhatsApp_Hikaye_1
Paylaştıktan sonrası aynı Instagram’da ki gibi hikâyenizi izleyenleri görebilir, hikâyenizi silebilirsiniz. Ayrıca hikaye paylaşırken hikayenize emoji ekleyebilir, üzerine yazı yazabilir, kalemle bir şeyler çizebilirsiniz 🙂

Hayırlı olsun diyor,
Fazla abartmadan kulanmanızı diliyoruz.

İyi günler, iyi çalışmalar 🙂

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap