Futbol Dostluktur, Futbol Kardeşliktir

Meireles‘i Fenerbahçe’ye geldiği günden beri sevmedim, tıpkı Caner gibi. Fenerbahçe‘ye yakışmadığını düşünüyordum tıpkı Emre gibi. Zaten bu sezon Alex‘in gönderilmesinden sonra takımda ki riyakârlık ayyuka çıkınca, iki günlük Kuyt, Meireles, Bekir vs. yüzünden gönderilince takımdan iyice soğudum. Neyse konumuza gelelim. Haftasonu oynanan ” derbi! ” maçından sonra bizim takımımıza da, taraftarımıza da müstehaktır tüm yaşananlar diyorum. Önce Volkan‘ın maçın başında Drogba‘ya tavrı, Emre‘nin Melo‘ya yaptıkları, Volkan’ın suçu Sabri‘ye atıp, kendisinin perdeleme yaparken kolunu Sabri’ye vurmak için sallaması vs. vs sayılır belki daha. Bunlar benim gözüme çarpan şeyler. İlla ki gözümden kaçırdıklarım vardır. Mesela üstte ki fotoğrafta Meireles‘in yaptığı hareket. Bunun videolu versiyonu da var. Yayınlamak istemedim. Bizim takıma gelen bozuluyor arkadaş. Sözde hayatında kırmızı kart görmemiş, efendi Meireles hakeme el hareketi yapıyor bizimkiler Portekiz‘de bir manası var diye ardına saklanıyor. Bakalım bu harekete bizim yönetim ne diyecek merakla bekliyorum. Zira bu hareketi olağan bir hareketmiş gibi karşılayanlara diyecek fazla şeyim yok, harbi godoştur.

Hiç kimse kusura bakmasın bu takıma yakışmayan çirkeflikleri, şerefsizlikleri, yavşaklıklarıyla tavırlar sergileyen ve buna ” Fenerbahçelilik Duruşu ” diyen herkese sözüm. Koca çınarı bok edip attınız. Koca takımı ahlaktan yoksun bir yer haline getirdiniz. Volkan, Meireles, Caner, Emre. Bunlar Fenerbahçe’de Fenerbahçe’lilik duruşu sergileyecek adamlar değiller artık.

Kaldı ki biz haftasonu hiç güzel bir futbol sergilemedik. Üstüne üstlük Galatasaray‘ı yendik eyvAllah, konvoy yapmak nedir yaa 🙂 Konvoy’a çıkanlar vardı.

Bursaspor‘un başkanı vefat etmiş. Tüm takımlar taziye pankartı ile sahaya çıkıyordu, bizim takım inşAllah unutmuştur diyorum. Aksi taktirde başkanlar arasında ya da kulüpler arasında ne yaşanırsa yaşansın böyle birşey de yapılacak hareket değildi bizimkisi. Yarın öbürgün Aziz Yıldırım öldüğünde cenazesine sadece şakşakçıları gelecektir, eminim.

Gelelim maç sonunda ki cinayete. Bu şerefsizce saldırıyı tabi ki tüm Galatasaray taraftarına mal etmek olmaz. Yazıktır, günahtır. 20 yaşında gencecik bir genç bıçaklandı ve öldü. ALLAH Rahmet eylesin. Sahada, tribünde, sokakta, localarda, özel kulislerde kavga eden, kötü örnek olan kişiler bunun vebalini kaldıramazsınız. Hele şu slogandan sonra

açık davettir bizimkisi. Bu futbol değildir, bu taraftarlık değildir, bu insanlık, adamlık, ahlaklılık değildir…

Bu sene futbol zevki değil, futbol rezaleti yaşattığın için teşekkürler Aziz Yıldıım, Aykut Kocaman, Emre Belözoğlu, Bekir İrtegün, Raul Meireles, Volkan Demirel, Caner Erkin…
Sizi bu camia asla unutmayacak…

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap