Facebook’unuz Artık Masaüstünüzde

Merhabalar;

Malumunuz günümüzün en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinin en büyüğü Facebook. Şimdi size Facebook’un güzel bir uygulamasını tanıtacağım. Bir çok kişinin hoşuna gideceğini düşünüyorum. Zira Sohbet, mesajlaşma ve paylaşımları Facebook’a girmeden masaüstünden görebilirsiniz. Messenger, ICQ, Yahoo Messenger gibi bir uygulama. Örneğin Size atılan bir mesajı yada sohbet penceresinde sohbet ettiğiniz kişi ile Facebook sitesine girmeden sadece bu program ile iletişim kurabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bu uygulama ile online olmak.

Önce programı buraya tıklayarak indirin. Kurulumu gerçekleştirdikten sonra programı çalıştırın. Karşınıza şöyle bir pencere açılacak.

Facebook'unuz Artık Masaüstünüzde

Yukardaki ekrandan giriş yapıyoruz. Ve Uygulama Facebook oturumumuzu açtı.
Alttaki fotoğrafı üstüne tıklanır bir şekilde ayarlıyorum. Fotoğrafın üstüne tıklayıp daha büyük haline bakabilirsiniz.

Facebook'unuz Artık Masaüstünüzde

Yukarda da gördüğünüz gibi üst kısımda bildirimler ve arkadaşlarımızın yaptığı paylaşımların geniş içerikli hali görüntüleniyor. Hemen aşağısında ise O an için Facebook’ta online olan arkadaşlarımız listelenmekte. İstediğimizle sohbet edebiliriz. İstediğimize mesaj gönderebiliriz. En üstte ise Facebook’un kendi sayfasında da anımsayacağınız gibi Arkadaşlık isteği, Mesajlar ve Bildirimler simgeleri mevcut.

Facebook'unuz Artık Masaüstünüzde

Üstteki fotoğrafta ise Sohbet ve mesajlaşma esnasında karşımıza çıkacak pencere var. Tek pencerede, pencerenin altındaki sekmeler yardımıyla birden çok kişi ile aynı anda sohbet edebilir ve/veya mesajlaşabiliriz.

Facebook'unuz Artık Masaüstünüzde

Üstteki fotoğrafta ise Bildirimlerin masaüstünüzde size bildirim şekli. Şu an Windows tabanlı işletim sistemlerinde çalışan uygulamayı ben Windows7’de denedim çalıştı. XP’de çalıştıran arkadaşlar geri dönüş yaparlarsa sevinirim…

İyi Günler…

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap