Facebook’tan Mesaj Silmenin Yolu

Bildiğiniz üzere yeni Facebook‘ta mesaj silme konusu biraz muamma. Nereden nasıl siliniyor hâlâ bilmeyenler var. Bu muammayı gelin birlikte giderelim.

Bir çok kişi mesajlar silinmiyor biliyor. Kimi çapkınlar sevgililerine, eşlerine yakalanmamak adına 40 takla atıyor, nasıl sileriz mesajları diye 🙂 Sırf aileler dağılmasın diye bu paylaşımı yapıyorum bilginiz olsun 🙂

Mesajlar bölümüne girdiğinizde bir mesajın üstüne geldiğinizde altta bulunan fotoğraftaki gibi Arşiv kısmına atıyordu.

Facebook'tan Mesaj Silmenin Yolu

Şimdi asıl konuya gelelim. Mesajını silmek istediğiniz kişinin mesajının üstüne tıklayın. Ve mesajların olduğu pencere açıldı. Hemen sağ üst köşede altta fotoğraftaki gibi “ İşlemler ” menüsünün altında ” Mesajları Sil ” seçeneği var.

Facebook'tan Mesaj Silmenin Yolu

Mesajları Sil’e tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi mesajların yanında kutucuklar geliyor. Silmek istediğiniz mesajın kutucuğuna tik atın. ( Hakan Abimin affına sığınaraktan onun mesajını bu konuda kullanıyorum, şarkıları kadar sıcakkanlıdır kendisi bir şey demeyeceğini düşündüğüm için mesajını kullandım 🙂 )

Facebook'tan Mesaj Silmenin Yolu

Yada kişinin tüm mesajlarını silmek isterseniz aşağıdaki gibi ” Tümünü Sil ” seçeneğine tıkladığınızda mesajlar pufff yok olur…

Facebook'tan Mesaj Silmenin Yolu

Şimdiden hayr dualarınızı ALLAH Kabul etsin 🙂 Fazla yaramazlık da yapmayın 🙂

8 yorum yapılmış. Sende yorum yap!

 1. kemal 11 Ekim 2011
 2. Alihan 11 Ekim 2011
 3. tümer 11 Ekim 2011
  • ofarukc 11 Ekim 2011
 4. murat 11 Ekim 2011
  • ofarukc 11 Ekim 2011
 5. Ahmet Deniz GÜRCÜ 11 Ekim 2011
  • ofarukc 11 Ekim 2011

Yorum yap