Facebook’ta Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

Merhaba;

Bu yazımda size Facebook‘un son günlerde bir çok insan tarafından pek olumlu karşılanmayan hatta ardından kötü sözler söylediği bir güncellemesini nasıl iptal edeceğinizi anlatacağım. Biliyorsunuz ki Facebook’ta artık videolar otomatik oynamaya başladı. Otomatik olarak yüklenen videolar sesi kısık bir şekilde arka planda oynuyor.

facebook_videolari_otomatik_oynatmasin_iste_yapilmasi_gereken_10082014_h7654

Bilgisayar kullanıcıları için pek sorun teşkil etmese de mobil olarak Facebook’a bağlanan kullanıcıların kotalarının ciddi zarar görmesine sebep oldu. Bu güncelleme neden yapıldı niye yapıldı bilmiyorum ama iptal etmesi çok basit. Fazla lafı dallandırıp budaklandırmadan bunu nasıl iptal edeceğinizi anlatmaya başlayayım. Zaten çok kısa bir yöntem.

Önce Ayarlar menüsünü açmamız gerekiyor. Ayarlar menüsünün yerini bilmeyen arkadaşlar için bir kolaylık hazırladım.

facebook

Ayarlar’a tıkladıktan sonra solda en altta Videolar diye bir bölüm var ona tıklayın. Ekran da aşağıda ki gibi bir seçenek gelecek karşınıza. Bu seçenekte kutucukta Açık işaretli ise Kapalı‘yı seçin ve işleminiz tamam.

facebook

Eğer kapalı ise ve sadece mobil cihazınızda otomatik oynuyorsa videolar, otomatik oynatma iptali işlemlerini telefonunuzdan da ayrıyetten yapmanız gerekecek.

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap