D-Smart Pişmanlıktır – Almayın, Aldırmayın

Merhaba;

dsmart_logo_tv

Bu yazımda pek de iyi şeyler yazmayacağım. Neden mi ? Hemen anlatayım. Ben hemen hemen 1.5 senelik D-Smart uydu ve internet abonesiyim. Her ikisini de kullanıyorum yani. İnterneti tamam çok fazla kullanmıyorum evde o yüzden şöyle iyi böyle kötü diyemem. Bazen kopmalar vs. yaşadım onlar da arada bir olur. Uydu konusunda benim biraz başım ağrıdı. Biraz değil aslında bayağı ağrıdı. Hemen baştan söyleyeyim bir kullanıcı olarak benim fikrimi sorarsanız D-Smart‘ın olduğu yere geçmeyin boyunuzu aşar, boğulursunuz. Sonra taahhütünüzün bitmesini iple çekersiniz.

Bir çoğunuz biliyorsunuz yakın zamanda ertelenen Türksat 4A geçişleri yapıldı. HD kanallarımız çoğaldı, daha iyi görüntü falan filan. Digiturk vs gibi platformları kullananlar problem yaşadı mı bilmiyorum ama ben bazı problemler yaşadım bu geçişten sonra. D-Smart’ın şöyle bir özelliği var 1000‘den sonra kendi kanal sıralamanızı yapabiliyorsunuz. Ben de uydu geçişinden sonra kendi sıralamasını yaptığım kanalları sildim ve taramamı yaptım. Ardından gelen kanalları bir sıraya dizeyim dedim herhangi bir kanalı seçtim ve taşıma işlemini bitireceğim an ” Lütfen Bekleyiniz ” yazısı çıktı. Belki cihaz kitlendi dedim. Fişini çektim taktım açıldı taşıma işlemi yaptım yine kilitlendi. Tekrar fiş çıkart tak dene kitlendi vs. derken en az 5 defa denedim. Sonra Sağ Salim 2 filminde ki dayı gibi ” AMAN TANRIM ” dedim 🙂 Ardından M.Hizmetlerini aradım. Böyle böyle problem yaşıyorum diyorum aval aval bakmak deyimi vardır ya telefonun ucunda ki kişi aval aval sustu desem tam tabiri olur sanırım. Anlaşamayacağımızı anladım teşekkür ettim kapattım. Sonra gece cihazın fişini çekeyim sabah düzelir belki diye düşündüm. Yok hayır, sabah kalktığımda fişi taktım ve sonuç yine aynı. Akşamına yine M.Hizmetlerini aradım ukala bir M.Hizmetleri temsilcisi! açtı telefonu. Bana karşı yanlış bir kelime kullandı biraz çıkıştım vs. derken bu öküz arkadaşımız da bana yardımcı olamadı. Sonra abone olduğum bayiyi aradım. Onlar ayın 23’üne kadar beklememi, bir güncellemenin elbet çıkacağını bildirdiler bu konu ile ilgili. Tamam dedim bekledim. Bugün ayın 25’i. Bugün de denedim olmadı. Ayıca sorunun cihazda olabileceğini düşündüm ve cihazımı değiştirin dediğimde ” Servis gelirse 30 TL, siz getirirseniz 10 TL ücreti var ” dediler. Nasıl yani ? Tamam servis geldi EyvAllah anlarım benzin vs. ben getirince niye para alıyorsunuz ? Arızalı cihaz. Yazılım ya da donanım arızası farketmez. Yazılımına da ben müdahale edemiyorum, donanımına da. İmzaladığım sözleşmede yazıyormuş. Sözleşmeyi açtım baktım yazmıyor. Belki de ben göremedim bilmiyorum. Yani kalitesiz hizmet anlayışına bir de kazık sokma anlayışını eklemişler.

kötümusterihizmetleri

Bugün uydu forumlarında dolaşıyordum. Baktığımda benim gibi problem yaşayanlar da mevcutmuş. O zaman anladım sorun bende değil D-Smart’daymış. Bilmiyorum bu yaşadıklarım Tüketici Mahkemesi‘nde koz olarak kullanabileceğim durumlar mıdır ? Ama bekleyeceğim. Taahütüm bittiğinde köpek gibi aramalarını bekleyeceğim ve eski dosttan düşman olmaz diyip TTNET‘e geçeceğim. Takarım 2. cihaz olarak evime TivibuEv‘i daha kaliteli içerik ohhh. Sonra vay efendim ” niye millet internetten kaçak maç izliyor. İnternetten korsan maç izlemek suçtur. ” Kusura bakmayın siz zorluyorsunuz.

Doğan Grubu başkanımıymş neymiş onun bir röportajını da okumuştum bugün. Sözüm ona aboneleri çoğalmış, hizmet anlayışı vs. sallamışlar yine. Aradım, bu yazıyı yazarken de bir yanda telefonumla M.Hizmetlerine bağlanmaya çalıştım. Çalıştım diyorum zira tam 38 dakikadır telefondayım. Ekran görüntüsü aşağıda, sallamıyorum yani. Düşünüyorum 500 tane M.Hizmetleri çalışanı olsa ki eğer bahsedildiği gibi 1.3 Milyon kullanıcıları varsa 500 M.Hizmetleri personeli sayısı azdır bu sayıya. Tamam daha iyi niyetli olalım 10.000 diyelim biz buna. Bu sayının hepsi meşgulse, demek ki kaliteli bir hizmet sunmuyorsunuz. Ha bunların arasında müsait olduğu halde çağrıyı almayan personeliniz varsa problem büyük. Çalışanınız sizinle ciddi manada taşak geçiyor.

ekrangoruntusu

Ayrıca internetleri ile alakalı problem yaşamadım hiç dedim ya. Bu yazıyı yazarkende 2 dakika da bir internet gidip geliyor. Bu 2 dakika süresi mübalağa değil. Gerçekten 2 dakika da bir internetim kopuyor.

Gidin D-Smart’a vereceğiniz parayla DreamBox kullanın hem daha az para verirsiniz hem de Dsmart – Digiturk kanallarını aynı anda izlersiniz. M.Hizmetleri gibi kâğnı hızında çalışan iletişim sistemleri ile uğraşmazsınız.

Velhasıl kelam uzun bir yazı oldu, affedin. Diyeceğim o ki #DsmartPişmanlıktır.
Almayın…
Geçmeyin…
Kullanmayın…

17 yorum yapılmış. Sende yorum yap!

 1. Hacer 25 Eylül 2014
 2. gökhan gül 25 Eylül 2014
 3. Hasan 25 Eylül 2014
 4. Deniz 25 Eylül 2014
 5. Rifat 25 Eylül 2014
 6. mehtap 25 Eylül 2014
 7. mehtap 25 Eylül 2014
  • Yasin 25 Eylül 2014
 8. MEHMET 25 Eylül 2014
 9. Hasan Kılıç 25 Eylül 2014
 10. Farketmez 25 Eylül 2014
 11. birol emir 25 Eylül 2014
 12. Yasin 25 Eylül 2014
 13. Sait 25 Eylül 2014
 14. Serkan 25 Eylül 2014
 15. Serkan 25 Eylül 2014
 16. Serkan 25 Eylül 2014

Yorum yap