Chrome Silverlight Desteğini Açmanın Yolu

Merhaba;

Bir süredir blogu boşladım, üşengeçlikten yazamadım bir çok şeyi. Artık zamanı geldi deyip ilk yazıyı yazayım dedim. Bu yazıda sizlere yakın zamanda Chrome tarayıcılarda çıkan Silverlight problemine çözüm bulacağız.

Örneğin Tivibu‘yu açmak istediniz ve bommm o da ne alttaki gibi bir uyarı aldınız. Niye Tivibu örneğini verdim hemen açıklayayım. Silverlight uygulamasını kullanan bir site olduğu için. Ben de Tivibu’ya bağlanmak istediğimde almıştım bu hatayı. Silverligt’ın en güncel halini indirdiniz internetten, tarayıcıyı yeniden başlattınız hatta ve hatta ne olur ne olmaz deyip bilgisayarı bile yeniden başlattınız ama kâr etmedi. O zaman bu yöntemi uygulamaya başlayabiliriz.

silver

Öncelikle yapmanız gereken bir Chrome sayfası açın. Ardından adres çubuğuna tırnak içinde bulunan ” chrome://flags/#enable-npapi ” komutunu yazın. Sarı ile seçili olarak gelen kısımda ” Etkinleştir ” butonuna tıklayın. Sırada ki işlem olarak en altta ” Şimdi Yeniden Başlat ” butonuna basarak ya da açık olan tüm Chrome pencerelerini kapatıp tekrar açın.

22silver2

Artık gönül rahatlığı ile Silverlight kullanan siteleri açabilirsiniz. Başka bir yazıda görüşmek üzere 🙂

İyi çalışmalar…

4 yorum yapılmış. Sende yorum yap!

  1. melih 22 Nisan 2015
    • ofarukc 22 Nisan 2015
  2. merih 22 Nisan 2015
  3. Ahmet 22 Nisan 2015

Yorum yap