Soundcloud’dan MP3 İndirmek Çok Kolay

Merhaba;

Bu yazımda size Soundcloud isimli müzik arşivinden nasıl Mp3 indireceğinizi anlatacağım. Bunun için öncelikle Chrome’un engin denizine dalacağız. Bir Chrome uygulaması ile Soundcloud‘dan nasıl mp3 indireceğinize değinmeden önce belirtmek istedim. Aslında bu yazıyı 2 gün önce yazmıştım. Sunucuyu kurcalarken siteyi çökerttim 🙂 En son yedekte bu yazı yoktu. Şimdi tekrardan yazıyorum 🙂

soundcloud-logo

Öncelikle BURADAN Chrome uzantımızı indiriyoruz. Yalnız Chrome ile indirme işlemini yapıyorsanız Google’dan değil de başka bir siteden indirdiğimiz için uzantıyı bize sakıncalı bir uzantı indirebileceğimize dair bir uyarı verebilir. Devam et butonuna tıklayın ve insin. İnen .crx uzantılı uygulama kenarda dursun şimdi. Chrome’u açın ve sağ üstte ki kişiselleştirme menüsüne yani chr simgesine tıklayın ve açılan menüden sırasıyla Araçlar > Uzantılar ‘a tıklayın. Açılan pencereye az önce indirdiğimiz .crx uzantılı dosyamızı sürükleyip bırakın. Pencerenin üstünde aşağıda ki gibi ufak bir pencere gelecek ” Ekle ” butonuna basın ve uygulamayı aktif edin.

ekle

Artık soundcloud.com adresine girebiliriz. Sayfayı açtıktan ve hatta indirmek istediğimiz müziği de bulduktan sonra sayfanın üstünde, aşağıda ki resimde de gördüğünüz ” Make it Rain ” butonuna basıyorsunuz. Bu işlemi yaptığınızda 2 ile numaralandırdığım Download butonu aktif olacaktır.

sound

Download butonuna bastığınızda sizi bir oynatma penceresine yönlendirecek burada isterseniz adresi kopyalayıp Internet Explorer‘a kopyalarsınız direk indirirsiniz ya da kişiselleştirme yani sağ üstte ki menü butonuna basıp ” Sayfayı Farklı Kaydet ” butonuna basarsanız kaydetme penceresi çıkacaktır.

Bu güzel yazımız işinizi görür umarım. İyi çalışmalar 🙂

5 yorum yapılmış. Sende yorum yap!

  1. Javid Azeri 25 Nisan 2014
  2. Hakan Tufan 25 Nisan 2014
  3. mustafa 25 Nisan 2014
    • Faruki 25 Nisan 2014

Yorum yap