Blackberry Backup Dosyalarınızın İçeriğini Görüntülemek İster misiniz ?

Bir süredir ihtiyacım olan uygulamayı 1 ay önce buldum ve sizinle de paylaşmak istedim. 1 aydır bu konuyu yazmaya niyetleniyordum hep işim çıkıyordu ve nihayet bu yazıyı yazmaya zamanım oldu. Hemen zaman kaybetmeden programın özelliklerini anlatmaya başlıyorum…

Programın çalışma mantığı şu şekilde. Daha önce aldığınız bir Blackberry yedeğiniz var ve bu yedeğin içinden kontrol etmek istediğiniz bir mail var ya da numarasını telefonunuzdan yanlışlıkla sildiğiniz bir numarayı tekrar bulmak istiyorsunuz ve nasıl bulacağınızı bilmiyorsunuz veya bunun gibi bir çok zor durumla karşı karşıya kaldığınızda işte bu program imdadınıza yetişiyor. Program, yedeğinizin içindeki tüm içeriği size kategoriler halinde sunuyor. Şimdi kullanımı ile ilgili aşamaya geçmeden önce Elcomsoft Blackberry Backup Explorer isimli uygulamamızı bilgisayarımıza indirip kuralım. Belirtmekte fayda var uygulama ücretli bir uygulama, ama ben cracklı’da kullanırım, seriali’de bulurum derseniz internetten bu programın kırılmış versiyonuna da ulaşabilirsiniz. İndirip kurduğunuzu varsayarak devam ediyorum..

Programımızı açtıktan sonra sol üst köşede Tool menüsünden Language‘yi seçin açılan pencereden Turkish‘i seçerek menülerimizin Türkçe olmasını sağlayalım. Ardından Yine üstteki menülerden Dosya ( ingilizce devam ediyorsanız File ) menüsüne tıklayın altta çıkan seçeneklerden ‘a tıklayın.

Blackberry Backup Dosyalarınızın İçeriğini Görüntülemek İster misiniz ?

Açılan pencereden içindeki verilerimizi göreceğimiz yedeği seçip Aç’a tıklıyoruz. Bir süre bizi bekletecek çünkü program o sırada verileri kontrol edip getirmeye çalışıyor. Daha sonra aşağıdaki gibi bir kategori menüsü açılacak sol kenarda. Oradan içeriğine ulaşmak istediğimiz seçeneği seçiyoruz. Mailller, Kişiler, Mesajlar vs. hepsi ayrı ayrı kategorilere ayrılmış durumda.

Blackberry Backup Dosyalarınızın İçeriğini Görüntülemek İster misiniz ?

Mesela Kişi listesine tıkladığınızı varsayarsak ortada ki pencerede eğer yedek alırken kişi listesinin de yedeklenmesini istediyseniz aşağıdaki gibi listelenecektir.

Blackberry Backup Dosyalarınızın İçeriğini Görüntülemek İster misiniz ?

İstediğini formatta ise bilgisayara kaydetmenize olanak tanıyor. PDF, DOC. Vs.
Bu mucizevi programın işinize çok yarayacağını düşünerek iyi çalışmalar diliyorum 🙂 Başka güzel programlarda görüşmek üzere 🙂

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap