Biri Sherlock Holmes’mi dedi ?

Tam zamanıymış gibi hadi torrente atayım da insin bir ara açar izlerim dedim. Arkadaş sınav zamanı kendime resmen kötülük yapmışım, dizi süper 🙂 Eski zamanların Sherlock‘unu günümüze uyarlamışlar ve çok eğlenceli olmuş. Hoş eski Sherlock Holmes hikâyelerini izlememiştim. Hatta en son çekilen filmleri bile izleme fırsatım olmadı ama direk diziden başlayınca keşke izleseydim dedim yani. Dizi İngiliz yapımı olup BBC kanalı tarafından yayınlanıyor. Sıkı durun şimdi en güzel haberi veriyorum; dizi bölümleri 1,5 saat ve her sezon 3 bölüm 🙂 Şimdiye kadar 2 sezon yayınlandı. 3. Sezona onay çıkmış ve beklemedeyiz. Neyse diziyi anlatacak olursam şöyle açıklamaya başlayayım 🙂

mast-sherlock-s3-characters-hub-hires

Günümüz olaylarına, günümüz teknolojisi ile yakınlaşan danışman dedektifimiz Sherlock Holmes, bazen çok fazla ayrıntıya girip ayrıntıları 10 saniyede açıklıyor. Tabi kahramanımız Sherlock, detaylarla suç çözüyor. Hiç dikkat etmediğiniz bir sahneden, bir sürü detay çıkartıp ” Hassss” çektiriyor insana 🙂 Komik, bazen sempatik, bazen yaptığı davranışlarla itici hatta ve hatta yanınızda olsa ağzını burnunu kırasınız gelir öyle bir karakter ve Sherlock’u oynayan nevî şahsına münhasır Benedict Cumberbatch bence bu rol için seçilebilecek en iyi oyuncu. Gelelim saz arkadaşı garibim Dr.john Watson‘a. Bu karakteri Martin Freeman canlandırıyor. Watson, Sherlock’un suçları çözüm yöntemine her seferinde şaşırıyor ve verdiği tepki benimki gibi olmuyor tabi. Onun tepkisi ” mükemmel ” oluyor. Sherlock ise çok ukala bir şekilde ” tabi ki ” oluyor. Watson eski bir askeri doktor. Afganistan’da bulunmuş daha önce. Sherlock ile bir arkadaşının tavsiyesi ile ev arkadaşı olur ve o andan itibaren Sherlock’un yardımcısı gibi yaşamaya başlar. Sherlock bazen kendisinden çok komik istekler de bulunsa da gıkını çıkarmadan yapıyor 🙂 Zevk almaya başlıyor bu işten bir süre sonra. Süper bir ikili olmuşlar.

Biri Sherlock Holmes'mi dedi ?

3. sezon ne zaman yayınlanacak, bir tarih bulamadım ama beklemeye değer. Bu mini dizi daha fazla bekletmez bizleri inşALLAH 🙂 Dizinin bölümlerini izleyebilmek için http://www.dizimag.com/sherlock adresini kullanabilirsiniz.

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap