Bir Lisan, Bir İnsan

Merhaba,

Ülkemiz tarihi, görsel, doğa, tatil bakımından bir çok turistin geldiği bir yer. Elbet geldiklerinde bir şekilde Türkiye’de insanlarla ortak bir dille anlaşma gereksinimi duyuyorlar. Bu dilde tabi ki uluslararası bir statü kazanan dil olan İngilizce. Bir de bu ingilizce konuşulmaya çalışan ben olunca biraz problem. Çok değil ama biraz 🙂

ingilizce-ogrenme

İstanbul’da çok denk gelmedim ama her sene tatile gittiğim yerde çok fazla turistle karşılaşıyorum. E haliyle bir şekilde bir konuşma içerisine giriyorsunuz. Akıcı bir şekilde ingilizce biliyorsanız ne âlâ, bilmiyorsanız başlıyor sizin için işkence seansı 🙂 Ha gene anlaşabiliyorsunuz ama bir yere kadar. Sigaramı yakmak için çakmağa ihtiyacım vardı, Translate ile ” Çakmağınızı kullanabilir miyim” i çevirip sigaramı yaktım. Bunlar basit örnekler aslında. Bu tarz şeylerle çalıştığımız yerde, sosyal hayatta, internette karşılaşabiliyoruz. Akıcı bir şekilde ingilizce konuşmanın zararı olmayacağı gibi misliyle yararının olacağı da apaçık ortada.

İnternette size ek gelir kapısı bile olabilir. Döküman çevirisi yapabilir, Dizi-Film altyazısı hazırlayabilirsiniz. Boş zamanlarınızda yine kokart alarak turist rehberi olabilirsiniz. Tabi bunlar size ticari katkıları. Ülkeye gelen turistlere yardımcı olup manevi bir huzura da erebilirsiniz 🙂 Belki de siz yurt dışına çıktığınızda size insanlarla anlaşmada çok yardımı da dokunur.

Yıllarca okullarda ingilizce gördük fakat orada ki bilgiyle de bir yere kadar ingilizce öğrenebiliyoruz. Ama merak etmeyin İngilizceyi öğretme konusunda çok başarılı kurslar var. İngilizce konuşma becerisine sahip değilseniz bu kurslar size bir hayli fayda sağlayacaktır. Verdikleri kaliteli eğitim sayesinde sizi akıcı bir ingilizce ile mezun ediyorlar. Bir bakmışsınız şakır şakır ingilizce konuşuyorsunuz.

Çok geçmeden siz de kaliteli ingilizce eğitimi veren bir kursa başvurup, ingilizce öğrenmeya başlayabilirsiniz.

Van, tu, trii, forooooooo 🙂

Görüşmek üzere 🙂

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap