Film Kritik : Bir Bollywood Yapımı Daha Ve Süper Bir Film [ Guzaarish ]

Merhabalar;

O öcü gibi bakılan Bollywood sinemasından bir şaheser yapımla daha karşılaştım. Daha önce de bir kaç defa Bollywood filmi önerisinde bulunmuştum. Kendini geliştiren bir sinemaları var adamların zira bizim gerileyen sinema sektörümüze bakarsak bizden bayağı öndeler bence.

Şimdi filme geçeyim. Filmin adı ” Guzaarish ” Filmin yönetmeni Sanjay Leela Bhansali daha önce de ” Black ” isimli başka bir filmle de alkış toplamıştı. Sanırım dün itibari ile ( 25.10.2013 ) vizyona giren ” Benim Dünyam ” isimli Türk filmi de bu Black filminin Türkiye uyarlaması. Hâlâ kendimiz adam akıllı bir şeyler yapamıyoruz sanırım. Neyse nerde kalmıştık, hah yönetmen bazı çekim ustalıkları ile filmi donatmış. Filmin konusuna gelince. Başrol karakteri Ethan ( Hrithik Roshan ) eski bir sihirbazdır ve Merlin ünvanına sahiptir. Yani ülkede ki en iyi sihirbazdır. Bir gün bir gösteri sırasında kaza geçirir ve boynundan aşağısı felç kalır. 14 sene boyunca yatalak bir şekilde yaşayan Ethan‘ın Sofia ( Aishwarya Rai Bachchan ) adında tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir yardımcısı vardır. Engelli, hayattan tat almayan, kendisi gibi felçli insanlara umut olmak için kitaplar yazan, radyo yayınları yapan, konuşmalar yapan adam bir gün ani bir karar ile mahkemeye ötenazi için başvurur ve bununla ilgili mücadele verir. Filmin devamını izleyerek görün. Şu kadarını söyleyebilirim size, izlemekle pek bir şey kaybetmezsiniz ama çok şey kazanabilirsiniz.

Ve son olarak Hint Sinemasının filmlerde ki o eğlenceli ve renkli müziklerinden biri. Guzaarish filminin en güzel şarkısı ile başbaşa bırakayım sizi 🙂

İyi Seyirler.

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap