Film Kritik : Bajrangi Bhaijaan | Bajrang Abi

Merhaba;

Selpaklarınızı hazırlayın…
Şimdi size önereceğim film gözyaşı torbanızı zorlayacak, duygusallıktan başınıza ağrılar sokacak, samimiyeti ve sempatikliği ile sizi hiç sıkmayacak bir film ile tanıştıracağım. Filmin adı Bajrangi Bhaijaan. Tanıttığım filmlerin çoğu gibi yine bir Hint filmi. İnternette tam sağlıklı bir alt yazı bulamaya bilirsiniz belki ama o hali ile dahi izlenebilecek bir film. Yine Bollywood‘un vazgeçilmezi müzikleri eşlik ediyor bize.

Salman-Khan-Bajrangi-Bhaijaan-Film-2nd-Official-Trailer-Posters-3

Filme gelecek olursak başrollerinde Salman Khan, Kareena Kapoor ve filmin en sempatik-şirin karakterini canlandıran Harshali Malhotra bulunuyor. Filmin konusuna gelecek olursak Munni / Shahida ( Harshali Malhotra ) Pakistan‘lı 6 yaşında ve konuşamayan bir kız çocuğudur. Annesi ile beraber iyi olma umudu ile Hindistan’a giderler ve Hindistan dönüşü trende kaybolur. Sevgi dolu karakterimiz Pawan ( Salman Khan ) ile yolları kesişir. Aralarında çok iyi bir sevgi oluşur. Pawan kendi kendine Munni / Shahida ‘yı evine, ailesine ulaştırmayı görev edinir. Ama malum Hindistan ile Pakistan arasında yıllardır süregelen nefret bu kavuşmanın önünde engeldir. Yasal yollarla bir türlü Pakistan’a gidemeyen ikili yasal olmayan bir yol deneyeceklerdir. Pawan, sevdiceği Rasika ( Kareena Kapoor )’nın da desteği ile yanına Munni / Shahida ‘yı da alıp Pakistan’a yasal olmayan bir yolla gitmeye kalkışır. Ama bu sefer de önünde engel olan şey inanışı. Pawan yalan söyleyemez, söyleyemiyor. Bundan sonrasını filmi izleyerek tecrübe edinin.

bajrangibhaijaan-salmankhan1

Filmin küçük yıldızı Harshali’nin şirinliği, mimikleri, sempatikliği ve bir çok oyuncuya taş çıkartacak performansı ile filmi çok güzel bir noktaya taşıyor. Filmde 6 yaşında bir kızı canlandıran Harshali gerçekten de 6 yaşındaymış.

Film yazının başında da söylediğim gibi yanınızda selpak bulundurmanız gereken bir film. Güldürüyor, eğlendiriyor, duygusallaştırıyor, ağlatıyor. Komedi-Dram türünde olan film sizi izledikten sonra pişman etmeyecek türden. Tek dezavantajınız ” ben ağlamam, üzülürüm ama ağlamam ” diyorsanız, çokbilmişliğinizi yerle bir edeceğine emin olabilirsiniz.

Filmin fragmanı ve her zamanki gibi Hint filmlerinin vazgeçilmezi olan müziklerinden en çok beğendiğim müziği aşağıda. İyi seyirler, iyi dinlemeler 🙂

Fragman :

Selfie Le Le Re

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap