AÖF’de Dikey Geçiş Öğrencilerine İntibak Kalktı

Aöf Merkezine attığım maile cevaben alttaki metni gönderdiler. Herkese hayırlı olsun 🙂

" 29 Temmuz 2011 tarih ve 28009 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan “Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” in 9. maddesi gereğince; Lisans Öğrenimine Hazırlık Programında kayıtlı olan öğrenciler, Lisans Öğrenimine Hazırlık Programında başarısız oldukları dersleri, 3. sınıf dersleri ile birlikte almak koşulu ile kayıtları 2011-2012 öğretim yılında Fakültelerinin 3. sınıfına aktarılmıştır.

Buna göre 2011-2012 veya sonraki öğretim yıllarında kaydınızı yeniletmeniz halinde Fakülteniz 3. sınıf dersleri ile Lisans Öğrenimine Hazırlık Programında başarısız olduğunuz dersleri alarak öğreniminize devam hakkınız bulunmaktadır.

Ayrıca, 2011-2012 öğretim yılında yıllık sistemde öğretim yapılan İktisat, İşletme Fakülteleri kayıt yenileme işlemleri 28 Kasım-23 Aralık 2011 tarihleri arasında yapılacaktır.

Askerlik tecil işlemleri Askerlik Şubelerince yürütülmekte olup, hangi hallerde tecil hakkı tanınacağı ve hangi hallerde tecilin bozulacağını takdir ve yetkisi Askerlik şubelerine aittir. Konu hakkında askerlik şubenize başvurmanız gerekmektedir. "

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap