Android Telefonunuzdan Youtube’u Yönetin

Tamam ilk etapta ” Ne gerek var ki bu programa arkadaş, zaten pc başında takılıyorum ben ” diyebilirsiniz. Ama zevkine düşkün, uzandığım yerden halledeyim ben işimi de diyebilirsiniz. Biraz da fantazi peşindeyseniz bu Android uygulaması size keyif verecek. Şu uyarımı baştan yapayım, bir tane YouTube hesabınzın olması lazım. Öncelikle YouTube Remote programını Android telefonunuza indirin. Youtube kullanıcı adımız ile giriş yaptıktan sonra bilgisayarınızdan de www.youtube.com/leanback sayfasını açın. Telefonda sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapacaksınız.

Android Telefonunuzdan Youtube'u Yönetin

Yukarıdaki fotoğraflarda sırasıyla;
1 numaralı fotoda Programı ilk defa açtığımızda bu çıkacak. Bitti‘ye tıklayıp 2. fotoya geçiyoruz. Burada ilk defa bir kullancı tanımlayacağımız için Oturum aç‘a tıklıyoruz. Buradan Yeni hesap oluştur‘a tıkladığınızda kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek giriş yapacaksınız. Ben hali hazırda kullanıcınızın olduğunu varsayarak devam ediyorum işlemlere 🙂

Android Telefonunuzdan Youtube'u Yönetin

5. fotoda ileri‘ye tıklayın. Bir sonraki aşamada ise hesabınız yoksa yeni bir tane oluşturabilirsiniz ama biz olduğunu varsayarak işlemlere devam ediyoruz. Oturum açın‘a tıkladıktan sonra hesap bilgilerini yazıp giriş yapıyoruz.

Android Telefonunuzdan Youtube'u Yönetin

8. fotodan da anlayacağınız üzere kurulum bitti. Kurulumu bitir‘e tıklayıp bir sonraki aşamaya geçiyoruz. Burada İzin Ver‘e tıklayıp geçiyoruz. 10. fotodan da görüleceği üzere bu aşama da bitiyor ve telefonumuzda yapacağımız ayarlar tamamlanıyor. Şimdi sıra Youtube ile senkronlamaya geldi iş.

Şimdi yapacağımız işlemler sırasıyla şunlardır. Aşağıda yer alan fotoğraftaki ekrana gelmek için telefonunuzdan uygulama açıkken menü tuşuna basıp altta çıkan Ekranlar sekmnesine tıklayınız. Açılan pencereden Ekran ekle‘ye tıkladığınızda aşağıda ki işlemleri yapabileceğiniz ekran gelecek.

Android Telefonunuzdan Youtube'u Yönetin

11 numaralı fotoğrafta üst kutucuğa QR kodumuzu tanımlayacağız. Altındaki kutucuğa da ekranımıza vereceğimiz ismi yazacağız. İlk kutucuğun yanındaki fotoğraf makinası simgesine tıkladığımızda 12. fotoğraftaki gibi QR kodunu okumak için bir ekran gelecek. “İyi de QR kodunu nereden bulacağım ben arkadaş ” dediğinizi duyar gibiyim 🙂 Hemen onu da anlatıyorum.

Konunun en başında söylemiş olduğum www.youtube.com/leanback sayfasını açıyoruz. Soldaki menülerden My YouTube -> Pair seçeneğini tıklıyoruz.
Android Telefonunuzdan Youtube'u Yönetin

Çıkan ekranda QR kodumuzu göreceğiz. Telefondan bu kodu okuttuğumuz zaman bir önceki fotoğraftaki 13. aşamaya kendiliğinden geçecektir. Ben okutamadım, sorun var derseniz de aşağıdaki fotoğraftaki gibi hemen ortada rakamsal kodu veriyor. Manuel olarak da girebilirsiniz.

Android Telefonunuzdan Youtube'u Yönetin

QR kodunu tanımladıktan sonra zaten yukarıdaki fotoğrafta olduğu gibi hemen Connected Device kısmında bağlantıyı sağladığınız cihaz görüntülenecek. Benim kendi cihazım yukarıdaki gibi bağlandığı an uyarıyı verdi.

Android Telefonunuzdan Youtube'u Yönetin

Ve yukarıda da ilk denememiz. Telefonumdaki YouTube Remote uygulamasını çalıştırıp Murat Kekilli’nin Ver Bana Düşlerimi parçasını buldum ve tıkladım. Ve Bilgisayarımda oynamaya başladı 🙂 Durdurma, devam ettirme, kendinize ait playlist oluşturma, ses açma kapama gibi tüm işlemleri telefonunuzdan yapabilirsiniz. Kurcaladıkça seveceksiniz, anlatımım bu kadar. Bu makaleyi yazarken aynı anda da şirkette olduğum için, imla hataları yada anlatım hataları olabilir. Şimdiden özür diliyorum 🙂

İyi Günler 🙂

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap