Android Klavye Hatası

Merhaba;

Yine tecrübe ile sabitlediğim bir konuyu sizinle paylaşmak için klavye başındayım 🙂 Komşumuzun ufak kızı tabletini getirdi, ” Maalesef Android Klavyesi Durdu ” hatası veriyordu sürekli. Tamam kesin ve net bir çözüm olan Fabrika Ayarlarına Döndürme işlemini yapabilirdim ama bu seçenek basit ve kolay olduğu kadar da zahmetli bir işlem. Uygulamaları tekrar indirip kurmak, cihazın kendi hafızasında bulunan resim, fotoğraf, video, müzik vb. materyallerin yedeğini almak geri yüklemek falan bayağı uğraş. Az sonra anlatacağım yöntemle sadece klavyenizi değiştireceksiniz başka da bir şey yapmayacaksınız. En fazla 5 dk’nızı alacak.

İlk önce alternatif ve kullanışlı Android klavyesi bulacağız. Ama durun aramayın hazır aranıp bulunmuşu var 🙂 Aşağıda ki uygulamalardan birini indirip cihazınıza bilgisayar vasıtası ile kopyalayın

turkceqklavye-1312_2

Türkçe Q Klavye uygulamasını bilgisayarınıza indirin ve apk dosyasını telefonunuzda ulaşabileceğiniz bir dosyaya kopyalayın.

turkce-klavye1-240x400
Android Türkçe Klavye uygulamasını bilgisayarınıza indirin ve apk dosyasını telefonunuzda ulaşabileceğiniz bir dosyaya kopyalayın.

keyboard
SwiftKey Keyboard uygulamasını bilgisayarınıza indirin ve apk dosyasını telefonunuzda ulaşabileceğiniz bir dosyaya kopyalayın.

Evet klavyeler üstte. Hoşunuza giden bir tanesinin apk dosyasını cihazınıza atın ve kurun. Kurduktan sonra yapmanız gereken bir kaç adım daha var. Onları da size kısaca anlatayım.

Ayarlar‘a tıklayın. Dil ve Giriş ayarlarından yukarda indirdiğiniz Klavyenin cihazınızda görünen adını seçin ve aktif edip varsayılan giriş metodu olarak da Klavyenin adını seçmeniz gerekmektedir. Bundan sonra artık ne uyarı alırsınız ne bir şey.

3 yorum yapılmış. Sende yorum yap!

  1. irfan 2 Haziran 2014
  2. burak 2 Haziran 2014
  3. Ali 2 Haziran 2014

Yorum yap