Aksiyonu Bol Bir Dizi ” Person of Interest “

Lost‘dan sonra hakikaten bir çok insan dizi konusunda çok büyük bir çöküntü içerisine girdi. Prison Break, Fringe falan bunlar Lost’un kendi döneminde oluşturduğu popülariteye ulaşamadılar. Kaldı ki uzun bir süre Lost’un popülaritesine ulaşacak bir yapımda çıkmayacak gibi. Birer birer yayınlanan diziler son bulurken böyle bir şey akıllara bile gelmiyor. Bir dizi 20 sezon da sürse kimsede Lost’un bıraktığı etkiyi bırakmayacak. Neyse konumuza dönecek olursak, bende bu boşluğu yaşayanlardanım. Game of Thrones‘i denedim, Flashforward‘ı denedim vs. vs. bir çok dizi denedim ama Lost’u beklerken aldığım tadı vermiyordu.

Taaa ki Person of Interest isimli diziyi duyana kadar. Dizi ilk başta afişten dahi olsa insanın ilgisini çekmeyebilir. Fakat Afişte ki iki şey insanı bir dakika duraksatıyor. Oyunculardan Michael Emerson ve Yapımcı J.J. Abrams. Michael Emerson biliyorsunuz ama bilmeyenler için anlatayım Lost dizisinde ki Benjamin Linus karakterini canlandırıyordu. Bu dizide çok sinsi, çakal, gizemli bir karakteri canlandırıyordu. Bu dizide de öyle.

Person of Interest dizisine gelecek olursak; dizi hakikaten kaliteli. Bizim milli kahramanımız Polat ALEMDAR gibi tek başına olaylar üstüne olaylar çözüyor, izbandut gibi adamları dövüyor, vuruyor kırıyor. Ama izletiyor kendisini. Dün arka arkaya 5 bölüm izledim ve güzel bir dizi daha başlıyor dedim kendi kendime 🙂 Daha ilk sezonu 10. bölümü yayınlandı. Ha yayınlandığı kanala gelirsek “CBS“. ( Kanaldan dolayı bir antipatim gerçekleşti aslında. Herşeyi gören gözü simgeleyen logosundan dolayı. ) Konusunu o resmi anlatımı değil de kendi dilimin döndüğünce, kendi kelimelerimle anlatayım size.

Person of Interest

Dizinin konusu şudur;
” Gizemli ve gizli milyarder Finch ( Michael Emerson ); kocaman kocaman serverlar ile devlet için bir gözetleme sistemi oluşturmuştur. Bu sistem Amerika’da ki tüm sokak kameralarını, web kameralarını, güvenlik kameralarını, mailleri vs. takip altına alabiliyor ve kaydedebiliyor. Oluşturulma amacı ise terörist eylemleri başlamadan son buldurmak. Küçük suçları gün sonunda silen sistem Finch’in vicdanını zorluyor. Çünkü küçük suçlar da insanların canını yakmaktadır. Küçük suçlar dendiğine bakmayın aslında, diziyi izlerken pekde küçük olmadığını anlayacaksınız 🙂 Bu küçük suçları önlemek için de heryönden yetenekli bir adama ihtiyacı var. Bu kişi de Reese ( James Caviezel ). Reese eski bir CIA ajanı. Resmi kayıtlarda ölü olarak biliyor ve sokaklarda saçı sakalı birbirine karışmış alkolik bir adamdır. Anlaşırlar ve artık suçları önlemek için Finch’in telnoloji ve para gücü, Reese’nin yetenekleri ve hisleri birleşmiştir. Amaçları da gelecekte işlenecek olan suçları işlenmeden engellemektir. ( Kahrol Düşman Al sana bomba 🙂 ) ”

Bu da TR altyazılı Tanıtım Fragmanı. İyi seyirler. . .

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap