Film Kritik : 7 Numaralı Hücre

Merhaba;

Size şimdi bahsedeceğim film Komedi ve Dram’ı harika bir şekilde bir araya getirmiş. Filmin adı Miracle in Cell No 7 yani 7 Numaralı Hücre. Filmi niye temin ettiğimi, biri tavsiye ettiyse kim tavsiye etti hatırlamıyorum. Sinema sitelerinden sorgulattığımda bayağı tavsiye ile karşılaşınca izlemeden geçmeyeyim dedim. Dün gece itibari ile filmi izledim ve özellikle belirtiyorum bir kız babası iseniz güm diye içinize oturacak bir yumruk yersiniz. Bir baba ile küçük kızının ilişkisini o kadar güzel anlatmışlar ki bekar ve çocuksuz halimle o sevgiyi iliklerime kadar hisettim.

MICN7-27x40_20june

Filmde Yong-Goo rolünde Ryu Seung-Ryong ve Ye-Seung rolüyle Kal So-Won’un yer aldığı filmin konusu şöyle. Zihinsel engelli olan baba ve kız mütevazi aynı zamanda mutlu bir yaşam sürmektedirler. Bir gün babası çocuk kaçırma, tecavüz ve cinayet suçundan hapse atılır. Ölen küçük çocuğun babası Emniyet Müdürüdür ve egosu sırtında ağırlık yapmadığı da bellidir. Hapiste suçundan dolayı pek de hoş karşılanmaz. Hücre arkadaşları tarafından tartaklanır ve kimseden iyi bir davranış görmez. Ama gün geçtikçe, insanlar Yong-Goo’yu tanıdıkça suçlu olamayacağını anlamıştır. Kızı Ye-Seung’un evde yalnız olduğu için korkacağından endişelenen Yong-Goo panik halindedir. Sürekli kızını sayıklar. Hücresinde ki arkadaşlarından birinin vasıtası ile Ye-Seung hücreye sokulur ve baba kız kavuşur. Ama baba kızın ayrılması zor olacaktır.

miracleincellno7-00304

Konuyu mantık çerçevesinde tartacağınız zaman bazı hatalar çıkartabilirsiniz ortaya. Senaryonun verdiği izleme isteği bu bir kaç ayrıntıyı göz ardı etmenizi sağlayacak. Senaryonun akışına bırakıyorsunuz kendinizi. En azından ben öyle yaptım ve filmin tadına vardım.

miracle in cell no 7

Ayrıca değinmeden geçemeyeceğim ben çok fazla film izledim ne Türk yapımlarında ne de Avrupa yapımlarında çocuk oyuncuların performanslarında böyle etkileyici performans görmedim. Bir tek Hint menşeli Aamir Khan yapımı olan Taare Zameen Par filminde ki çocuk karakter beni böylesine etkilemişti. 7 Numaralı Hücre filminin çocuk oyuncusu Kal So-Won kendisinden yaşça büyük bir çok oyuncuya taş çıkartırcasınaydı.

miracleincellno7-00148

Sanırım Türkiye‘de vizyona girmemiş film. Tavsiyem bir şekilde temin edin ve izleyin bu filmi. Komedi, dram, sevgi, arkadaşlık, dostluk, adalet, baba – kız sevgisi, adaletsizlik gibi konuları harmanlayıp on numara bir film ortaya çıkarmışlar. Uyarmadan da geçmeyeyim ben ağlamam arkadaş demeyen adamın bile burnunu sızlatıyor, başını ağrıtıyor duygusallıkla.

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap