Film Kritik : 3 Idiots – Aal Izz Well

İzlemekte geç kaldığım filmler. Bu tarz filmler pek yanaşmadığım ülke sinemalarına ilgimi arttırıyor. Kore sinemasına ön yargım nasıl kalktıysa, Bollywood filmlerine önyargım da o denli kalmış bulunuyor bu filmle. İzlediğim uzun süren filmler arasında sanırım en iyisi buydu. Ya hu burada sıkmışlar ama falan dedirtmeden 170 (yaklaşık 3 saat) dakika geçirtiyor size.

3 Idiots-dvdcover-4

Filmin konusu üniversitede tanışan 3 arkadaşın eğlenceli, yer yer duygusal, macera dolu hikâyesini anlatıyor. Mühendislik fakültesinde okuyan bu 3 arkadaş, yurdun gelenekleri, eğitim sistemi, hocalar, ailelerinin mesleki baskıları vs. arasında yaşantılarını konu alan film çok akıcı ve eğlenceli işlenmiş. Bazı sahnelerde doyasıya güldürürken, bazı sahnelerde küt diye duygulandırıyor. Arkadaşlık bağı çok güzel işlenmiş. Hele ki filmin sonu müthişti. Tabi filmin seyrinden az çok anlıyorsunuz nasıl olacağını ama tahmin ettiğiniz halde hiç izleme zevkini eksiltmiyor. Tabi Bollywood filmlerinin vazgeçilmezi müzik ve dans. Kesinlikle izlenesi ve arşivlerde bulunması gereken bir film.

Fragmanı :

Birde filmde sürekli kullandıkları ve şarkısı bile olan bir kelime var ” Aal Izz Well “. Sanırım filmin Hindistan’daki ismi de bu. ” Herşey Yolunda ” manasına geliyor. Dillere dolanacak cinsten bir kelime.

All Izz Well

İyi Seyirler 🙂

2 yorum yapılmış. Sende yorum yap!

  1. sebahattin Köse 1 Şubat 2012
    • Faruki 1 Şubat 2012

Yorum yap