Youtube’dan Dizi İzleyebileceğinizi Biliyor Muydunuz ?

Yazar

Merhaba,

Bu yazıda size Youtube‘da keşfettiğim ve bir çok kişinin farkına varmadığı bir dizi izleme yönteminden bahsedeceğim. Malumunuz her akşam TV’de güzel diziler var ve bazı diziler birbiri ile çakışıyor. İzleyemiyorsunuz haliyle de. Tekrar izlemek için de ya ücretli platformlara ya diziyi yayınlayan kanalın diziyi partlara böldüğü sayfasından ya da henüz telif yememiş sayfa arayışı ile izliyebiliyorsunuz. Şimdi size anlatacağım yöntem ile Youtube’dan izleyebilirsiniz.

Geçenlerde Youtube’da canlı yayın yapan kanallar başlığında yazdığım yazıyı kontrol ederken bilgisayarımda da VPN açıktı. VPN açıkken Youtube’da canlı yayın yapan kanallar yazımda bahsettiğim kanallar dışında da Türk kanallarına denk geldim. Sonrasında aklıma gelen bir şey oldu. Cesur Yürek dizisini ben şimdi anlatacağım yöntemle izliyordum acaba şu an da devam ediyor mudur diye gündemde ki dizilere baktığımda dizilerin bölümleri biter bitmez Youtube’da yayınlandığını farkettim. Ama tek bir engelle. Bölümler Türkiye’den girişlerde görünmüyor, hatta aramalarda dahi çıkmıyor. Bu aşamada yapmanız gereken şey çok basit bilgisayarınıza ya da tarayıcınıza VPN kurmak.

Bilgisayarınıza VPN kurmak istemiyorsanız tarayıcınıza ( Chrome, Firefox, Opera ) Eklenti olarak VPN uzantılarından kurabilirsiniz. Aktif ettiğinizde ise artık Youtube’dan izlemek istediğiniz diziyi aratabilirsiniz. VPN ile izleyebilmenizin sebebi ise gayet net, Türk TV kanalları, dizilerin bölümlerini Youtube’a attıklarında Türkiye’den erişimi engelliyor ve haliyle Türkiye’den giriş yapıldığında siteye bölümler görüntülenmiyor. Ama VPN ile başka ülkeden bağlanıyormuş gibi yaptığınızda tüm her şey listeleniyor.

VPN kurmadan önce Youtube’da ” Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz ” dizisini arattığımda çıkan sonuç :

VPN kurduktan sonra Youtube’da ” Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz ” dizisini arattığımda çıkan sonuç :

Ayrıca belirteyim kimimiz bipsiz, sansürsüz dizi izlemeyi seviyoruz. Güzel haber bazı diziler belki de hepsi sansürsüz olarak Youtube’a atılıyor 🙂

Makale Kategorileri:
Benden · Televizyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares