“Tebrikler! Hediye Kazandınız” SMSleri [ Dolandırıcılık ]

Yazar

Az önce telefonuma Battal Gazi‘nin film müziği eşliğinde bir mesaj geldi 🙂
Mesajda aynen şu yazıyordu :

TEBRİKLER!! Kuruluşumuzdan 1 YILLIK indirimli SÜPER Paket ve Yanında Cep Telefonu KAZANDINIZ!! Hemen 0212 347 4 464’ yi Arayın. Hediyelerinizi Alın.

Gönderen numara zaten yine bir cep telefonu. Numarası da 0534 464 94 09. Google‘da numaralarla ilgili hiçbirşey çıkmıyor. Bir kaç sene önce çok fazla şekilde gönderilen bu mesajlar yine aktif olarak gönderilmeye başlandı. Sahtekârlık, dolandırıcılık furyası tekrar aktif oldu. Bu tür oyunlara kanmayın zira kimse kimseye bedavaya bir şey vermez.

Bu tür durumlarda doğrudan Emniyet Genel Müdürlüğü‘ne bildirin. Emniyete attığım maile verilen cevap :

SAYIN Ömer Faruk CİNTOSUN bu konu son üç yıldır oldukça yaygınlaşan bir dolandırıcılık türüdür.Lütfen bu tür mesaj ve aramalara itibar etmeyiniz verdiğiniz bilgiler ilgili birime iletilecektir. Bilgilerinize…

Makale Kategorileri:
Genel

Yorumlar

  • Merhaba kardesim dolandırıcılık hakkında ne oldu anlatırmısın? bana da bu msj geldi sen kayıt yaptırdın ya da aradın dedikleri şey gelmedi mi? yoksa kimse cıkmadı mı telefona?

    Cihan Aralık 28, 2011 10:18 am Cevapla
    • Verilen numaraya hiçbir şekilde geri dönüş yapmadım. Tabi ki de yapmayacağım. Cep telefonu numarasından kampanya düzenleyen kuruluş mu var Türkiye'de ? En azından Toplu SMS sistemiyle yapsalar inandırıcılığı olurdu. Emniyete bildirdim, eğer arayan varsa bu numaraları onlarda bildirmiştir büyük bir ihtimal ile.

      Faruki Aralık 28, 2011 11:17 am Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares